وکیل دعاوی خانواده مشهد

وکیل دعاوی خانواده مشهد

بهترین وکیل دعاوی خانواده مشهد وکیلی است که در راستای اجرای مفاد سوگند وکالت و رعایت اخلاق حرفه ای ابتدا صداقت و حقانیت موکل خود را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد و سپس بعد از اینکه به وجود حق برای موکل اطمینان حاصل کرد و به اقناع وجدانی رسید سپس به دفاع از حقوق قانونی موکل در چهار چوب ضوابط مربوطه اقدام می نماید.


بهترین وکیل خانواده مشهد | وکالت تخصصی دعاوی خانواده

بهترین وکیل خانواده در مشهد سرآغاز فعالیت خود را در تلاش جهت صلح و سازش میان طرفین معطوف می دارد و چنانچه این مصالحه محقق نشد سعی می کند موکل خود و طرف دعوی را به آرامش و برخورد متمدنانه دعوت نماید و حتی الامکان از تشدید اختلافات جلوگیری بعمل می آورد. همچنین تدابیر و استراتژی دفاعی خود را به گونه ای ترسیم نماید که کمترین هزینه روانی و مالی برای موکل تحمیل گردد.

رعایت این اخلاق حرفه ای بویژه در پرونده هایی مثل طلاق که زوجین دارای فرزند یا فرزندان مشترک هستند بیش از بیش ضرورت پیدا می کند. زیرا فرزندان در چنین دعاوی همواره در معرض انواع استرس ها و و فشار های روانی مضاعفی هستند. لذا حساسیت موجود در چنین دعاوی ایجاب می کند که وکالت تخصصی دعاوی خانواده کارآزموده و اخلاق مدار، تلاش خود را در سمت و جهتی که بیشترین وضعیت حفظ آرامش برای طرفین دعوی و در عین حال اطمینان از احقاق حق برای موکل خود دارد را معطوف دارد. البته تمام این موارد منوط به این است که قابلیت و شرایط تحقق تمام این مصلحت اندیشی ها عملاً وجود داشته باشد وگرنه حجت بر چنین وکیلی تمام است.

دعاوی خانواده

وکیل دعاوی خانواده در مشهد وکالت بیان می دارد: دعاوی خانواده از بارزترین دعاوی حقوقی هستند که عمده دلایل ایجاد آنها همانا علل روانشناختی و ابعاد احساسی می تواند باشد. به عبارتی ازدواج ها همان‌قدر مختلف هستند که اثر انگشت ها متفاوند. در بررسی و واکاوی بروز دعاوی خانواده مانند انواع طلاق ها ابتدا می بایست منشاء و علل روانکاوانه موضوع مورد توجه قرار گیرد. بهترین وکیل خانواده در مشهد معتقد است که به تعداد انسان ها در دنیا افکار و سلایق مختلف وجود دارد که در تلاقی احساسات درونی بعضاً می تواند به شکل توافقات و اشتراکات و گاهی در قالب تناقض ها و تعارضات بین افراد جامعه از جمله اعضای یک خانواده نمود پیدا کرده و آشکار گردد.

مصادیق و آثار دعاوی خانواده

مهمترین مصادیق دعاوی خانواده دعوی طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت، اثبات نسب، اثبات زوجیت، استرداد جهیزیه، اثبات حجر، نصب قیم و... می باشد. بدون اغراق شاید بتوان گفت که آثار ناشی از دعاوی خانواده بیش از هر قسم و انواع سایر دعاوی حقوقی بر احساسات و عواطف هیجانی شخص تأثیر مستقیم و بسزایی می گذارد. بنابراین با توجه به سختی پرونده‌های این حوزه، توصیه می‌کنیم از وکالت تخصصی دعاوی خانواده کمک بگیرید.

روانشناسان آلام و دردهای روحی بعد از متارکه بین همسران به خصوص همسرانی که شیفته یکدیگر بوده اند را تا حدودی همردیف با دوران سوگ و پریشانی ناشی از فوت عزیزان بیان می دارند. یا تألم روحی مادری که پس از تحقق طلاق بدلیل مقررات حضانت که سرپرستی فرزند بالای ۷ سال را به پدر (در صورت عدم احراز فقدان صلاحیت) واگذار می کند به قطع و یقین از آثار مستقیم احساسی و فرامادی دعوی طلاق بعنوان یکی از انواع دعاوی خانواده بشمار می آید.

بهترین وکیل خانواده در مشهد همچنین توضیح می دارد: علی رغم اینکه علل بیشتر مصادیق دعاوی خانواده اصطکاک و تنش های عاطفی فی مابین زوجین می باشد، ولیکن مصادیق دیگری نیز وجود دارد که دلایل وقوع آنها ارتباطی با تنش و کنش های فی مابین طرفین ندارد بلکه علت عمده آن صرفا شناسایی و توجه به احقاق یک حق مورد ادعا می باشد. مانند حق وراثت، حق بنوت، اثبات نسب، نصب قیم، اثبات حجر، درخواست صدور گواهی رشد، تغییر جنسیت و امثالهم. بنابراین این موارد علی رغم اینکه عمدتاً هیچگونه منشاء اختلافی ندارند ولیکن از زمره دعاوی خانواده بشمار آمده و رسیدگی به این موضوعات نیز در صلاحیت دادگاه خانواده می باشد.‌

بهترین وکیل دعاوی خانواده مشهد

در ادامه وکیل خانواده خوب در مشهد به بررسی اجمالی و مختصر از طلاق بعنوان یکی از بارزترین مصادیق دعاوی خانواده و همچنین محاسن حضور وکیل در دعاوی مذکور می پردازد. در سیستم حقوقی ایران حق طلاق با مرد است. بدین نحو که مرد می تواند با رعایت ضوابط قانونی از جمله پرداخت حقوق مالی زوجه، وی را طلاق دهد و در این خصوص رضایت زن هم هیچ مدخلیت و تاثیری ندارد.‌ اما وکالت تخصصی دعاوی خانواده می‌تواند در دادگاه از حقوق زوجه دفاع قانونی کند و حق او را زنده نماید.

البته همانطور که اشاره گردید اعمال حق طلاق از سوی مرد منوط به پرداخت و رعایت کلیه حقوق زوجه می باشد. حال در این خصوص چنانچه مرد بدلیل عدم توانایی مالی قادر به پرداخت کامل حقوق همسر نباشد می تواند ضمن اثبات شرایط اعسار‌ و ناتوانایی مالی خود حقوق مذکور را به اقساط بپردازد. حق و حقوق مالی زوجه شامل تنصیف اموال، مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، نحله و از این قبیل‌ می باشد.

بهترین وکیل دعاوی خانواده مشهد طلاق توافقی را چنین توصیف می نماید: که طلاق توافقی یکی از انواع طلاق ها است که در آن زن و شوهر بنا به هر دلیلی به این توافق می‌رسند که امکان ادامه زندگی مشترک برایشان امکان پذیر نیست و بهتر است که بصورت مسالمت آمیز از یکدیگر جدا شوند.‌ در این نوع از طلاق زوجین در خصوص کلیه مسائل از جمله حق و حقوق مالی و غیر مالی مثل تکلیف حضانت فرزند یا فرزندان مشترک، نحوه پرداخت نفقه همسر و فرزندان، نحوه پرداخت مهریه، استرداد جهیزیه، اجرت المثل دوران زوجیت با یکدیگر به تفاهم و سازش می رسند. دادگاه رسیدگی کننده به طلاق توافقی نیز اصولاً به تصمیمات و توافقاتی که زوجین اتخاذ نموده اند احترام گذاشته و مورد پذیرش قرار می دهد.

انواع خدمات وکیل خانواده در مشهد

ما در سایت مشهد وکالت انواع خدمات دعاوی خانواده را به صورت کامل انجام میدهیم که خدمات ما شامل وکیل مهریه در مشهد - وکیل طلاق در مشهد - وکیل طلاق توافقی در مشهد

مزایای حضور وکیل دعاوی خانواده

از محاسن و امتیازات وکالت تخصصی دعاوی خانواده این است که چنانچه شخصی در طرح دعوی خانواده مثلاً دعوی مطالبه مهریه، وکیل مجرب و متخصص معرفی نماید، اصولاً دیگر نیازی نیست که در مراحل و جلسات دادرسی شخصاً حضور داشته باشد‌. این موضوع می تواند امتیاز و نکته مثبتی بویژه برای کسانی که تاکنون به محاکم دادگستری مراجعه نداشته و از حضور در آن احساس ناخوشایندی دارند و از همه مهمتر اینکه از دانش و آگاهی حقوقی نسبت به دعاوی خانواده برخوردار نمی باشند، به شمار آید.
بنا به مراتب فوق که توسط بهترین وکیل خانواده مطرح گردید با توجه به وجود ابعاد احساسی و هیجانی در بطن دعاوی خانواده چه بسا طرفین نتوانند آن دفاع صبورانه و عاری از هیجان را ایفا نمایند. طرح و دفاع در بنابراین خردمندانه است که دعاوی خانواده علی الخصوص آن مصادیقی که ناشی از اصطکاک و تنش های اختلافی می باشد مستقیماً توسط وکیل مجرب و متخصص در امور خانواده بعمل آید تا بدین وسیله اولا خطر تضییع حقوق و ثانیاً میزان تألمات روحی ناشی از تنش و پیامدهای واکنشی در دادگاه‌ رسیدگی کننده به کمترین حد ممکن خود رسیده و این مسیر پر تلاطم با حضور و یاری یک وکیل توانمند به سرمنزلی از احقاق و آرامش برسد.

دپارتمان حقوقی مشهد وکالت با حضور بهترین وکیل خانواده در مشهد ضمن داشتن مهارت حرفه ای و سابقه ای درخشان مفتخر است در راستای احقاق حقوق شهروندان محترم مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی دعاوی خانواده ارایه نماید.

سوالات متداول

مجازات سقط جنین توسط پدر و دیگران چیست؟

در ماده 623 قانون مجازات می گوید: «هر کس به واسطه دادن ادویه یا وسایل دیگری موجب سقط جنین زن شود، به شش ماه تا یک سال حبس محکوم می شود و اگر عالما و عامدا زن حامله ای را دلالت به استعمال ادویه یا وسایل دیگری کند که جنین وی سقط شود، به حبس از سه تا شش ماه محکوم خواهد شد؛ مگر اینکه ثابت شود این اقدام برای حفظ حیات مادر است و در هر مورد حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط داده خواهد شد.»
در سقط جنین عمدی افراد زیادی ممکن است نقش‌آفرینی کنند. حواستان باشد اگر کسی برای سقط جنین از شما راهنمایی بخواهد یا دارویی در اختیار کسی برای سقط جنین بگذارید شما به عنوان معاون در جرم سقط جنین مجرم خواهید بود و مجازات مى شوید.
اگر پدر باعث سقط جنین شود دیه جنین را به مادر مى دهد و اگر دیگران باعث سقط جنین شوند، باید دیه جنین را به پدر و مادر جنین بدهند.