مشاوره حقوقی دعاوی کیفری

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری همانند سایر موارد مشاوره حقوقی، موضوعی تخصصی و حساس است. علت بارز آن نیز دخالت مفاهیمی مانند جرم، مجازات، شاکی، متهم و موارد مشابه است.


مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در مشهد

دعاوی کیفری ویژگی های خاص خود را دارد بطوری که گاهی اوقات عمل انجام شده نه تنها خسارت مالی و حیثیتی برای اشخاص ایجاد می نماید بلکه از نظر قانونی، جرم و دارای مسوولیت کیفری بوده و جنبه عمومی آن علاوه بر مجازات، قابل تعقیب و پیگرد قانونی توسط دادستان به عنوان مدعی العموم جامعه می باشد. از همین رو اگر با چنین مسائلی درگیر شده اید، توصیه می کنیم به دنبال مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در مشهد باشید. زیرا از این طریق می‌توانید بهترین نتیجه را به نفع خودتان رقم بزنید.

وقتی ما در مقام شاکی پرونده، شکایت کیفری مطرح می کنیم و با سِمت شاکی پرونده کیفری، دعوی کیفری را دنبال می کنیم در حقیقت قصد مجازات متهمی را داریم که با ارتکاب جرم صدمه ای جدی و گاه جبران ناپذیر وارد نموده است. منتهی لزوما و همیشه هدف اشخاص از طرح شکایت کیفری مجازات متهم نیست بلکه گاهی هدف علاوه بر مجازات متهم، جبران ضرر و زیان های ناشی ارتکاب جرم است.

در جایگاه متهم پرونده کیفری، موضوع حساس تر و پیچیده تر می شود چرا که محکومیت متهم منجر به تعیین مجازات و آثار منفی اجتماعی خواهد شد. بدون شک در این مرحله، مشاوره حقوقی دعاوی کیفری و نیز وکیل متخصص در امور کیفری جهت دفاع حقوقی و تعیین استراتژی دفاع اهمیت زیادی پیدا می کند. در این زمان افراد در جستجوی مشاوره حقوقی برای پرونده کیفری خود هستند و تمایل دارند بهترین وکیل کیفری را شناسایی و با استفاده از مشاوره های او، بهترین نتیجه را بدست آورند.

تصور کنید دلایل اتهام در خصوص متهمی قوی است و احتمال مجرم بودن او بالا است بدیهی است یک وکیل کیفری خوب می تواند در موارد قانونی از تخفیف مجازات و یا معافیت از مجازات، تعویق صدور حکم، تعلیق اجرای مجازات و همچنین مجازات های جایگزین حبس استفاده نموده و با یک دفاع خوب و حرفه ای، حکم محکومیت را به نفع موکل خود تعدیل نماید.

اهمیت مشاوره حقوقی در پرونده های کیفری و نیز اختیار نمون وکیل در دعاوی جزایی تا آنجا است که در برخی جرایم از جمله قتل عمد چنانچه متهم قادر به اختیار وکیل دادگستری نباشد، دادگاه کیفری مکلف است برای او وکیل تسخیری تعیین تا از حقوق قانونی او دفاع نماید.

چرا مشاوره حقوقی از وکیل کیفری مهم است؟

دلایل منطقی و متعددی برای مشاوره حقوقی در پرونده های کیفری و استفاده از وکیل کیفری خوب در پرونده های جزایی وجود دارد. برای مثال می توان به 2 دلیل مهم ذیل اشاره نمود:

  1.  هدف شاکی، پرونده کیفری رسیدن به بهترین نتیجه ممکنه و هدف متهم، تحصیل حکم برائت و رهایی از اتهام انتسابی است.
  2.  تنظیم شکوائیه و نحوه طرح شکایت کیفری و همچنین کیفیت دفاع وکیل کیفری در پرونده های جزایی مطابق قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین و مقررات کیفری امری تخصصی و موثر در نتیجه پرونده کیفری است.

وکیل دعاوی کیفری در چه موضوعاتی مشاوره حقوقی می دهد؟

گستره و دامنه مشاوره حقوقی دعاوی کیفری متنوع و متعدد است.

  • مشاوره حقوقی در خصوص پرونده ها و دعاوی کیفری

بطور کلی و در یک تقسیم بندی، جرایم به 2 دسته کلی تقسیم بندی شده و مشاوره حقوقی در خصوص آنها انجام می شوند:

  1. مشاوره حقوقی در جرایم علیه اموال و مالکیت: از جمله کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر، سرقت
  2.  مشاوره حقوقی در جرایم علیه اشخاص: از جمله قتل، ضرب و جرح، توهین

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری

لیست جرایم علیه اشخاص را ببینید

قانونگذار ایران در قانون مجازات اسلامی حتی به جرایمی همچون جرایم رایانه ای مانند جعل رایانه ای، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه و جرایم علیه سامانه های رایانه ای توجه نموده و نیز مسوولیت کیفری اشخاص حقوقی مانند شرکت ها ی تجاری و مدیران آن را پیش بینی نموده است.

  • مشاوره حقوقی در خصوص نحوه تنظیم شکوائیه

تنظیم شکوائیه مانند تنظیم دادخواست موضوعی تخصصی است. زیرا بسیاری از اشخاص در حالی بدون مشاوره حقوقی با وکیل متخصص دعاوی کیفری، مبادرت به تنظیم شکایت و طرح دعاوی کیفری می کنند که اساسا فعل یا ترک فعل انجام شده جرم انگاری نشده و با صدور قرار منع تعقیب مواجه شده و به نتیجه مطلوب نمی رسند.

گاهی با اشتباه در تعیین و انتخاب عنوان مجرمانه و بدون در نظر گرفتن وجود یا عدم وجود ارکان جرم، نتیجه مثبت در پرونده کیفری حاصل نمی شود. بسیاری از اوقات عدم حصول نتیجه در پرونده ها و دعاوی کیفری، عدم کفایت دلایل قانونی مطابق قانون مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین خاص می باشد.

  • مشاوره حقوقی در زمینه نحوه تنظیم لایحه دفاعیه کیفری

چگونه در یک پرونده کیفری لایحه دفاعیه تنظیم کنیم؟

تنظیم لایحه دفاعیه در یک پرونده یا دعوی کیفری امری کاملا تخصصی است. در واقع تنها یک وکیل خوب و مسلط به قوانین ماهوی و شکلی و دارای تجربه در پرونده های کیفری می تواند به شما کمک کند تا بهترین لایحه دفاعیه را برای مراجع قضایی و دادگاه رسیدگی کننده به پرونده تنظیم کنید و این امر فقط با مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در مشهد خود یا تفویض وکالت به وکیل متخصص در پرونده های کیفری محقق خواهد شد.

توجه داشته باشیم که در دعاوی کیفری، اشخاص در مقام مشتکی عنه از اصل برائت بهره می برند و صرفا شکوائیه صحیح و منطبق با قانون که ادله اثبات دعوای کیفری در آن به درستی تعیین و تنظیم یافته باشد، می تواند در دادگاه یا دادسرا با موفقیت عمل نماید.

  • مشاوره حقوقی در مورد بررسی اسناد و اوراق پرونده

گاهی اسناد و دلایلی وجود دارد که تردید داریم آیا برای شروع یک پرونده کیفری کافی است یا خیر؟ همچنین برخی اوقات، دعوی کیفری علیه ما مطرح شده و نسبت به موثر بودن یا نبودن دلایل انتسابی دچار ظن و تردید هستیم. مشاوره حقوقی با وکیل کیفری قبل از هر اقدامی، مهمترین کار شماست.

چرا باید یک پرونده کیفری را که اسناد و دلایل آن از نظر قانون و وکیل متخصص کیفری واجد اشکال است به جریان بیندازیم؟ آیا توجه داریم که کمترین اظهار و بیان ما می تواند اقرار محسوب شده و بیشترین مسوولیت،مجازات قانونی یا آثار حقوقی را در پی داشته باشد؟

دپارتمان تخصصی مشهد وکالت در کنار شما است تا بهترین وکیل و بهترین دفاع را در دعاوی کیفری در مشهد، تجربه کرده و با ارایه مشاوره حقوقی در پرونده ها و دعاوی کیفری با معرفی وکیل خوب کیفری در مشهد، آرامش را برای شما عزیزان به ارمغان آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در مشهد از منوی وکالت تخصصی مشهد، توضیحات وکیل کیفری مشهد و برای اطلاع از خدمات حقوقی دپارتمان حقوقی مشهد وکالت، منوی خدمات حقوقی را مطالعه بفرمایید. همچنین اطلاعات تماس مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل دعاوی کیفری را منوی تماس با ما دریافت کنید.