وکالت تخصصی در مشهد وکالت

استفاده از سند مجعول در ثبت اسناد به صفر رسید/نظام اداری فرسوده است

رییس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز زمینه فساد برای بسیاری از دلالان در سازمان از بین رفته است. البته منکر وجود فساد نیستم زیرا افراد مفسد همواره دنبال راهی برای فساد هستند ولی استفاده از سند مجعول در سازمان ثبت به صفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، احمد تویسرکانی در مراسم تودیع خود از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای برگزار شد، اظهار کرد:خدا را شاکرم که توفیق یافتم قریب 10 سال در سازمان ثبت خدمتکزار مردم باشم. امروز سازمان وبت بهتر از گذشته اثر وجودی خود را به اثبات رسانده و خوشحالم که تصویر ذهنی مردم و جامعه از سازمان ثبت، سازمان مخروبه و تعدادی میز و صندلی شکسته نیست.

رئیس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: همه اذعان دارند سازمان ثبت اسناد با گذشته متفاوت شده و بسیاری از دفترنویسی‌ها و کاغذبازی‌ها حذف شده است. امروز دیگر شاهد صف‌های طولانی در مقابل ادارت ثبت نیستیم و حضور دلالان و مفسدان کاهش یافته یا حذف شده است. امروز مفسدان و متخلفان می‌دانند که دزدیدن پرونده ثبتی و آتش زدن یک دفترخانه می‌تواند باعث تضییع حقوق دولت و مردم شود.

تویسرکانی ادامه داد: یکی از گلایه‌هایی که به بنده بود، این بود که چرا کارهای خود را نمی‌گویید اما من می‌گفتم تبلیغ هزینه‌بر است و بهترین تبلیغ، مشاهدات مردم است. از روز اول چه میزان سنگ‌پرانی‌ها و تهدیدها و مخالفت‌ها با این اقدامات می‌شد و گاهی فضا به حدی سنگین بود که ناامید می‌شدم و فکر می‌کردم امکان اجرا ندارد اما آیت‌الله آملی لاریجانی به طور جدی حمایت کرد.کارشناسان می‌دانند که تحول با شعار و خطابه اتفاق نمی‌افتد و نیازمند تدبیر، عمل و برنامه‌ریزی است.

مشاور رییس قوه قضاییه اضافه کرد: حتی امروز کارشناسان بین‌المللی بر این مساله اذعان دارند که کار بسیار بزرگی شده است. گرچه در این راه تهدیدها و توهین‌ها بسیار بود اما امروز به این رسیدم که این افراد هم حسن نیت داشتند اما اعتماد نداشتند و فکر می‌کردند کاتب‌بالعدل از بین می‌رود.

وی تاکید کرد: امروز زمینه فساد برای بسیاری از دلالان در سازمان از بین رفته است. منکر وجود فساد نیستم زیرا افراد مفسد همواره دنبال راهی برای فساد هستند ولی استفاده از سند مجعول در سازمان ثبت به صفر رسیده است. اگر کسی ادعا می‌کند امکان استفاده از سند مجعول در سازمان ثبت وجود دارد، بیان کند.

تویسرکانی گفت: چرا نظام اداری کشور ما یک نظام فرسوده است. عالی‌ترین مقام اجرایی کشور می‌گوید ما خدمات را گران می‌دهیم. این یعنی نظام اداری ما کارآمد نیست.