وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکالت در مشهد

آیا می دانیدصلح عمری ( عمرا) چیست ؟

صلح عمری یعنی مالک در دفاتر اسناد رسمی ملک را به نام دیگری میکند با این قید که مالک تا زمانی که زنده هست حق استفاده از منافع مال و اجاره دادن به هر شخصی به مدت عمر خود را دارد.

✅ آیا می دانید؟

قرارداد اجاره باید به صورت کتبی تنظیم شود و ۲ شاهد نیز باید آن را امضا کنند و در ۲ نسخه تنظیم شود تا بتواند از امتیازات قانونی بهرمند شود.

وکالت در مشهد

آیا می دانید حریم خصوصی شهروندان به چه معناست؟

طبق منشور حقوق شهروندی، حق هر شهروند است که حریم خصوصی او محترم شناخته شود. محل سکونت، اماکن و اشیاء خصوصی و وسایل نقلیه شخصی از تفتیش و بازرسی مصون است، مگر به حکم قانون. همچنین حق شهروندان است که حرمت و حریم خصوصی آن‌ها در رسانه‌ها و تریبون‌ها رعایت شود. در صورت نقض حرمت افراد و ایجاد ضرر مادی یا معنوی، مرتکبین طبق مقررات قانونی مسئول و موظف به جبران خسارت می باشند.

وکالت در مشهد

آیا می دانید معامله فضولی چیست؟

در قوانین مدنی هر معامله ای که برای خود شخص مالک نباشد و یا به عنوان ولی (سرپرست اولاد مانند پدر یا پدر پزرگ) معامله نکند و به عنوان وکیل 
شخص هم نباشد و یا وصی اوهم نباشد فضولی است.

وکالت در مشهد

آیا می دانید فرصت ثبت ولادت چند روز است؟

تولد هر طفل در ایران اعم از این که پدر و مادر او ایرانی یا خارجی باشند، باید ظرف مدت ۱۵ روز به اداره ثبت احوال اطلاع داده شود. هم چنین ولادت اطفال ایرانی مقیم کشورهای خارجی به کنسولگری محل اقامت یا به نزدیک ترین کنسولگری اعلام شود. پس از اعلام ولادت، اگر طفل ایرانی باشد، درباره شناسنامه ای با مشخصات وی صادر و تحویل پدر و مادرش می شود.

وکالت در مشهد

آیا می دانید قبل از خرید اینترنتی موارد زیر را باید مراقبت کنید؟
 
۱-  شخصی که با او معامله می کنید، را بشناسید.
 2- قبل از این که خریدی انجام دهید، آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی کنید و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل نمایید. به این منظور که اگر بعداً برای شما سوالی پیش بیاید و یا به مشکلی برخورد کنید، این آدرس و شماره تلفن در دست شما است و می توانید به آنها مراجعه کنید.

منبع: کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی -وکالت تخصصی در دپارتمان حقوقی مشهد وکالت