وکالت تخصصی در مشهد وکالت

اغذیه فروشی و رستوران‌ها در صورت تخلف در ماه رمضان پلمب می‌شوند

خبرگزاری میزان – معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: اغذیه فروشی و رستوران‌ها در صورت تخلف در ماه رمضان پلمب می‌شوند.

اغذیه فروشی و رستوران‌ها در صورت تخلف در ماه رمضان پلمب می‌شوند

احمد رحمانیان معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با بیان این که در آستانه ماه مبارک رمضان باید آمادگی لازم از نظر فضای اجتماعی برای ماه مهمانی خدا فراهم شود، بیان داشت: انتظار این است که فضای شهر به یک فضای رمضانی تبدیل شود و آثار معنوی این ماه عزیز در روابط اجتماعی و همه مناسبت‌ها در کلیه سطوح جامعه احساس شود.

وی با اشاره به این که رعایت محدودیت‌های شرعی و قانونی و احترام به مؤمنین و روزه داران می‌تواند فضای معنوی مناسبی در شهر شیراز و استان فارس ایجاد کند از تشکیل جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با حضور استاندار، فرماندهی انتظامی استان، فرماندهان سپاه، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف خبر داد.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس به برخی مصوبات صورت گرفته و تمهیدات لازم به منظور ماه مبارک رمضان اشاره کرد که در قالب طرح رمضانی به دستگاه‌های مسئول ابلاغ گردیده است و تأکید کرد: زمان فروش و سرو هرگونه مواد خوراکی و آشامیدنی از سوی اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها از اذان صبح تا مغرب به جز موارد استثناء ممنوع است.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در ادامه افزود: کلیه صنوف مجاز به فعالیت در ساعت‌های مجاز ضمن رعایت شئونات اسلامی موظف به نصب بنر‌هایی با موضوع حفظ و حرمت ماه مبارک رمضان هستند.

رحمانیان گفت: مقرر شد تا از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر پلیس نظارت بر اماکن به صورت منظم و مستمر در صورت تخلف از سوی اغذیه فروشی و رستوران‌ها نسبت به پلمب واحد متخلف اقدام کنند.

وی همچنین از نظارت مستقیم اصناف، تعزیرات حکومتی و اداره بازرگانی بر کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم در ماه رمضان خبر داد و گفت: مقرر شد دیده‌بانان پیشگیری نیز در طول این ماه نظارت‌های لازم و ویژه‌ای را بر اصناف مختلف و تخلفات صورت گرفته از سوی اغذیه فروشی و رستوران‌ها معمول دارند.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس اظهار امیدواری کرد: مردم با رعایت حقوق شهروندان روزه دار و احترام به دستورات دینی با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان فضای معنوی مناسبی را در سطح شهر و استان ایجاد کنند.