وکالت تخصصی در مشهد وکالت

مخالفت قاطع قوه قضائیه با حذف ظرفیت آزمون وکالت

معاون حقوقی ریاست قوه قضائیه : مخالف حذف ظرفیت آزمون وکالت و پذیرش بی ضابطه در امر وکالت هستیم .
چند تیتر خلاف در یک روزنامه یا موارد مشابه در رسانه و صدا و سیما چیزی از ارزش های این نهاد مدنی و یاور قوه قضاییه کم نمی کند .

پنجشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ هیأت مدیره و جمعی از روسا و اعضای کمیسیونهای کانون در نشستی صنفی در محل کانون وکلای دادگستری استان اصفهان میزبان آیت اله دکتر محمد مصدق، معاونت محترم حقوقی ریاست قوه قضاییه، جناب آقای محمدرضا حبیبی، ریاست محترم دادگستری کل استان اصفهان و جناب آقای علی اصفهانی، دادستان شهرستان اصفهان بودند.

 این جلسه با سخنان ریاست کانون وکلای دادگستری اصفهان، دکتر لیلا رییسی آغاز شد و ایشان به طرح مسایل مهمی که نهاد وکالت و وکلای دادگستری با آن روبه رو هستند پرداختند و مسایل مختلفی همچون حذف ظرفیت پذیرش آزمون وکالت، موسسات حقوقی غیر مجاز، هجمه های ناصواب رسانه های جمعی و اختصاصا طرح مباحث مطرح شده در روزنامه ی جوان و لزوم حفظ شأن وکلای دادگستری پرداختند.

پس از آن دیگر اعضای هیأت مدیره و همچنین برخی از وکلای دادگستری این کانون نقطه نظرات خود را بیان داشتند.

مقامات قضایی حاضر در این نشست پس از شنیدن مباحث مطرح شده به بیان دیدگاه های خود پرداختند و آیت اله محمد مصدق، معاونت حقوقی ریاست قوه قضاییه صریحا اعلام داشتند که رویکرد ریاست قوه قضاییه بر اساس تعامل است و ما وکلای دادگستری را همکاران خود در دستگاه قضایی می دانیم، ایشان به صراحت تاکید کردند که مخالف هرگونه هجمه ای از سوی رسانه ها نسبت به وکلا هستیم و چند تیتر خلاف واقع در یک روزنامه یا موارد مشابهی در رسانه ها و صدا و‌سیما چیزی از ارزش های این نهاد مدنی که در کنار جامعه و دوشادوش دستگاه قضایی قرار گرفته است کم نمی کند.

ایشان بیان داشتند مخالف حذف ظرفیت آزمون وکالت و پذیرش بی ضابطه در امر وکالت هستیم و عقل حکم می کند که این امر به صورت ضابطه مند انجام گردد.

ایشان در امر موسسات حقوقی نیز اعلام داشتند دستگاه قضایی با فعالیت موسسات حقوقی به این شکل مخالف است و اعلام داشتند قوه قضاییه در زمان خود در این موضوع ورود خواهد کرد و در راستای رفع این معضل اقدام می کند.

به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران