وکالت تخصصی در مشهد وکالت

صدور اولین رای مراقبت الکترونیکی یک محکوم در استان گیلان

خبرگزاری میزان- الهیان معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان از صدور اولین رای مراقبت الکترونیکی یک محکوم در استان گیلان خبر داد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، مجید الهیان معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گیلان از صدور اولین رای مراقبت الکترونیکی یک محکوم در استان گیلان خبر داد.

الهیان در تشریح این خبر با اشاره به سیاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها عنوان نمود: این حکم توسط قاضی محمد کرمی رئیس دادگاه کیفری ۲ لنگرود برای متهمی ۳۴ ساله که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود صادر شد.


وی افزود: مجازات این جرم، تحمل ۱۸ ماه حبس بود که به دلیل فقدان سابقه کیفری، اقرار به جرم مرتکب شده و پیش بینی اصلاح، این شخص با صدور رای جایگزین تحت نظارت ۲۴ ساعته سامانه مراقبت الکترونیک قوه قضائیه با استفاده از پابند هوشمند به مدت ۱۸ ماه در محدوده استان گیلان قرار گرفت.


معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گیلان در پایان ابراز امیدواری نمود با تمهیدات درنظر گرفته شده احکام متعدد از این دست با احراز شرایط مندرج در قانون به طور گسترده در استان گیلان صادر شود.