وکالت تخصصی در مشهد وکالت

سند ملکی شورایی چیست؟

یکی دیگر از انواع سند کشورمان، سند ملكى شورایی است. سند شورايى سند عادی است که توسط شورای محلی یک منطقه مهر شده باشد سند شورایی می‌گویند. باید توجه داشت که این نوع سند به خاطر اینکه سند عادی محسوب می‌شود اعتبار سند رسمی را ندارد و برای تبدیل آن به سند رسمی، باید مراحل بسیاری زیادی در اداره‌های ثبت اسناد پشت سر گذاشته شود.
سند شورایی سندی است که معمولاً در روستاها یا شهرهای کوچکی که دارای شورای محلی هستند. بار دیگر رو می‌آوریم به مثال تا بتوانیم با جان کلام را ملموس‌تر دست به گریبان شویم. در شهرهای کوچکی چون چمستان که دارای شوراست، ممکن است سند ویلا توسط شورا تنظیم گردد، چنین سندی را شورایی می‌نامند و به امضای چند شهود موثق می‌رسد و در نهایت رئیس شورای محل آن را امضا و ممهور به مهر شورای محل می‌کند. براى به رسمیت بخشیدن به اين سند كه در حیطه و وظایف اداره ثبت اسناد محل است بايد به اداره ثبت محل ملك مراجعه كنند و رسیدگی به هرگونه ادعا در مورد ملك در صلاحیت دادگاه محل ملک است.
سند شورایی برای املاكی صادر میشود كه سند شش دانگ ملكی ندارند.

 

سند ملکی شورایی چیست؟

 

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته 1: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته 2 : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته3- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.