وکالت تخصصی در مشهد وکالت

ثبت مؤسسه حقوقی صرفا با مجوز کانون های وکلا و مرکز امور مشاوران قوه قضائیه

به موجب رای صادره از دیوان عدالت اداری در مورخ 98/9/19 از این پس تشکیل و تاسیس مؤسسات حقوقی صرفا توسط وکلای دادگستری و با تجویز متولیان اصلی وکالت یعنی کانون های وکلا و مرکز امور مشاوران قوه قضائیه انجام خواهد گردید. بنابراین چنانچه مؤسسه ای حقوقی بدون تجویز نهادهای وکالتی تاسیس گردد قطعا موسسه ای غیر قانونی بوده و مستوجب مجازات و پیگرد قضایی خواهد بود.

 

ثبت مؤسسه حقوقی

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز امروز سه شنبه مورخ ١٩ آذرماه ١٣٩٨ هیات عمومی دیوان عدالت اداری رایی صادر کرد که به این شرح است: در راستای اعمال ماده۹۱ قانون دیوان عدالت اداری و با پیگیری های قانونی کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام شد موسسات حقوقی صرفا با مجوز کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه (حسب مورد) قابل تاسیس بوده و بدون ارائه مجوز مذکور تاسیس امکان پذیر نیست. به عبارتی، این تصمیم رای به سلامت دادگستری و دفاع از حقوق مردم است.

در بخش دیگر رای امروز و در راستای اعمال ماده ۸۴ قانون ذکر شده، تصمیم هیات مقررات زدایی که کانون وکلا را به ثبت در سامانه کسب و کار وزارت امور اقتصاد و دارایی همچون تاجر ملزم می نمود، ابطال شد.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در ارتباط با این موضوع اظهار کرد: ارزش واقعی این موفقیت کانون وکلای مرکز و در واقع جامعه حقوقی کشور،در لذت واژگان «امید و اراده جمعی» در عرصه عدالت اجتماعی، به ویژه عدالت قضایی است. قطعا این رای می تواند بخشی از مبارزه با فساد و حاکمیت قانون باشد.

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته 1: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته 2 : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته3- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.