وکیل حقوقی مشهد

وکیل حقوقی مشهد

سلام
به وب سایت و دپارتمان حقوقی تخصصی مشهد وکالت و صفحه وکیل حقوقی مشهد خوش آمدید! آیا برای بررسی یا حل مشکل حقوقی خود نیاز به بهترین وکیل حقوقی در مشهد یا مشاوره حقوقی با وکیل خوب در مشهد دارید؟ در کنار شما هستیم و به شما کمک می کنیم تا بهترین خدمات حقوقی را با دپارتمان حقوقی تخصصی مشهد وکالت تجربه کنید. در صفحه وکیل حقوقی مشهد اطلاعات مفید، موثر و مختصری را به همراه برخی سوالات متداول با هم مرور می کنیم.


بهترین وکیل حقوقی مشهد

وکیل حقوقی یا وکیل دعاوی حقوقی، شخصی است که با دانش و تخصص حقوقی بویژه در حقوق مدنی در مسایل مبتلا به حقوقی از جمله در اختلافات و دعاوی حقوقی در دادگاه ها و مراجع قضایی و غیر قضایی، به عنوان وکیل دادگستری و به وکالت از موکل مداخله کرده و با تسلط بر قوانین و مقررات حقوقی اعم از مقررات و قوانین ماهوی و شکلی مبادرت به دفاع یا احقاق حق می نماید.

مهم ترین وظایف بهترین وکیل مشهد چیست؟ وکیل حقوقی چه خدمات حقوقی ارائه می دهد؟ مهمترین تخصص وکیل حقوقی قاعدتاٌ طرح دعاوی حقوقی و دفاع در دعاوی حقوقی است. بدیهی است وکیل متخصص دعاوی حقوقی خدمات حقوقی دیگری نیز ارائه می دهد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مشاوره حقوقی تخصصی
 • داوری تخصصی
 • تنظیم اظهارنامه
 • تنظیم دادخواست حقوقی
 • تنظیم لایحه دفاعیه حقوقی
 • تنظیم اظهارنامه قانونی
 • تنظیم انواع قراردادهای حقوقی
 • تنظیم اوراق قضایی
 • نظارت و ارزیابی حقوقی

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در خصوص خدمات حقوقی، صفحه خدمات حقوقی وب سایت و دپارتمان حقوقی تخصصی مشهد وکالت را ملاحظه بفرمایید.

تعریف دعوی حقوقی چیست؟

دعوی حقوقی به دعوایی گفته می شود که منشا آن نقض یکی از حقوق مدنی به مفهوم اعم و یا تجاوز به آن است بطوری که این نقض یا تجاوز لزوما جرم انگاری نشده و رسیدگی به دعوی حقوقی در صلاحیت مراجع قضایی تعریف شده ای در قانون بوده و آیین دادرسی ویژه خود را دارد. اثبات مالکیت، مطالبه وجه چک، طلاق و تقسیم ترکه از جمله دعاوی حقوقی هستند که توسط وکیل حقوقی مشهد انجام می پذیرند. منشا دعاوی حقوقی می توانند قراردادی یا غیر قراردادی باشند.

تفاوت دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری چیست؟

دعاوی در یک تقسیم بندی کلی به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم می شوند. تفاوت های شاخص دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری را می توان بطور خلاصه بشرخ ذیل بیان نمود:

 1. دعاوی حقوقی در مراجع قضایی حقوقی مانند شورای حل اختلاف، دادگاههای عمومی حقوقی، دادگاه های تجدید نظر و دادگاه های خانواده مورد رسیدگی قضایی قرار می گیرند و توسط وکیل حقوقی مشهد پیگیری می شوند. در حالی که مراجع صالح به رسیدگی در خصوص دعاوی کیفری، مراجعی همچون دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه کیفری 1 و 2 می باشد که توسط وکیل کیفری مشهد تعقیب می شوند.
 2. طرح دعوا در دعاوی حقوقی از طریق دادخوست و در دعاوی کیفری از طریق شکوائیه است.
 3. دعاوی حقوقی تابع آیین دادرسی ویژه خود مانند قانون آیین دادرسی مدنی هستند. در این خصوص ماده 1 قانون آیین دادرسی مدنی مقرر می دارد: آیین‌دادرسی مدنی، مجموعه اصول و مقرراتی است، که در مقام رسیدگی به امور حسبی و کلیه دعاوی مدنی و بازرگانی اعمال می شود. در حالی که دعاوی کیفری تابع آیین دادرسی خاص خود هستند مانند قانون آیین دادرسی کیفری.
 4. موضوع دعاوی حقوقی اصولا حقوق مدنی اشخاص هستند که این حقوق یا ناظر بر اموال است و یا ناظر بر اشخاص. برای مثال، تعهدات قراردادی، مطالبات مالی، مالکیت، وراثت و طلاق در زمره دعاوی حقوقی قرار می گیرند. در حالی که موضوع دعاوی کیفری جرم و مجازات است مانند خیانت در امانت، کلاهبر داری و سرقت.
 5. ادله اثبات دعاوی حقوقی با ادله اثبات دعاوی کیفری از جهاتی مختلف و از جهاتی مشترک هستند.
 6. اجرای احکام مدنی و اجرای احکام کیفری نیز در دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری بدلیل تفاوت در ماهیت آنها با یکدیگر متفاوت هستند.

بهترین وکیل حقوقی مشهد

ویژگی های بهترین وکیل حقوقی مشهد

 1. بهترین وکیل حقوقی مشهد که به انواع مباحث و دعاوی حقوقی اشراف و تسلط کامل دارد و همواره از حق و حقانیت دفاع کرده و در تمام مراحل حرفه وکالت وجدان و انصاف را در نظر می گیرد.
 2. در عین جدیت و ممارست در حق خواهی برای حقوق موکل خود، ولیکن همواره احترام به طرف مقابل و وکیل ایشان را رعایت می کند. هیچ گاه از وکیل طرف مقابل و همکار حرفه ای خود بدگویی نکرده و او را تخریب نمی‌کند. به فضیلت های اخلاقی و انسانی پایبند بوده و به حدود روابط و رعایت آداب معاشرت و ارتباط حرفه ای با موکل واقف است.
 3. وکیل دعاوی حقوقی در مشهد برای اندیشه و دانش حقوقی، وقت، انرژی، روان و جسم و خدمات ارزشمند خود اعتبار و ارزش قایل است و آن را به حراج نمی گذارد. ضوابط انتظامی و اعتبار صنفی را رعایت می کند.
 4. یک وکیل حقوقی خوب در مشهد قبل از اخذ امضاء از موکل و انعقاد قرارداد وکالت، پیش نویس قرارداد وکالت و همچنین قرارداد حق الوکاله آن را به رؤیت و تایید موکل یا موکلین می رساند.
 5. بر مبنای دلایل و مستندات موجود در پرونده و کاملا بر اساس واقع بینی، میزان پیشبرد دعوی حقوقی را به موکل بیان می دارد. لذا به هیچ عنوان وعده پیروزی صد درصد و تضمین مطلق نتیجه که از ترفندهای غیر اخلاقی کارچاق کن های غیر وکیل است، نمی هد.

بعبارتی وکیل دعاوی حقوقی در مشهد کاملاً آگاه و مطلع است که تعهد در حرفه وکالت همانند حرفه پزشکی، تعهد بوسیله بوده و تضمین صد در صد نتیجه خلاف واقعیت و قوانین انتظامی وکالت می باشد. لذا در این راستا به موکل تفهیم می نماید که علی رغم کلیه دفاعیات مفصل و کامل ولیکن در نهایت صدور رأی با قاضی رسیدگی کننده بوده و به دلایل قانونی و اقناع علمی قاضی بستگی دارد.
همچنین تفهیم می نماید که ممکن است علی رغم تمام تلاش ها و مستندات مفید و مستحکم ولی قاضی دادگاه بنا به هر دلیلی از قبیل عدم اقناع وجدانی، عدم تسلط علمی، عدم رعایت بی طرفی، رسیدگی احساسی و... قانع نشود و خلاف حقانیت موکل رأی خود را صادر نماید.

بنابراین تضمین مطلق نتیجه دعوای حقوقی، غیر اصولی و در واقع غیر ممکن است. ‌در باب وکالت مهم این است که وکیل فارغ از هرگونه نتیجه دعوی و چگونگی صدور رأی توسط قاضی رسیدگی کننده، کلیه تلاش علمی و عملی‌ خود را در چارچوب وظایف و ضوابط حرفه‌ای وکالت انجام داده باشد.