وکیل ملکی مشهد

وکیل ملکی مشهد

با توجه به گستردگی‌ انواع و مصادیق مختلف دعاوی حقوقی این نکته بسیار حایز اهمیت است که هر یک از موضوعات و مصادیق دعاوی حقوقی توسط کارشناس و وکیل متخصص در آن موضوع مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گیرد.


بهترین وکیل ملکی مشهد | وکالت تخصصی دعاوی ملکی

مثلاً دعاوی حقوقی در حوزه املاک و اراضی در مشهد صرفاً توسط بهترین وکیل دعاوی ملکی در مشهد که تجربه و تسلط کامل بر امور ملکی و املاک دارد مورد واکاوی حقوقی قرار گیرد. وکیلی که عمده فعالیت وکالتی او در خصوص دعاوی ملکی متمرکز است و بدلیل پشتکار فراوان و سابقه حرفه ای وکالت در این زمینه ضمن داشتن آگاهی و دانش تخصصی از تبحر و تسلط ویژه ای در پرونده های ملکی و املاک برخوردار است. بنابراین وکالت تخصصی دعاوی ملکی دانش و هنری است که افراد زیادی به آن احتیاج دارند.

حق الوکاله پرونده‌های ملکی

بعنوان یک قاعده کلی در مبحث حق الوکاله وکیل همواره چنانچه بین وکیل و موکل عقد وکالتی منعقد گردد متعاقباً قراردادی تحت عنوان قرارداد حق الوکاله که مبلغ عددی آن بر مبنای توافق بین وکیل و موکل تعیین شده است، تنظیم می گردد. بنابراین در میزان حق الوکاله در پرونده های ملکی نیز آنچه مبنا و معیار تعیین حق الوکاله می باشد همانا تراضی و توافقی است که در قرارداد حق الوکاله درج شده است که می تواند به صورت درج یک رقم عددی (مثلاً صد میلیون تومان) یا درصدی (مثلاً ده درصد از ارزش ریالی موضوع دعوی) یا نسبتی (مثلاً یک چهارم از ارزش ریالی موضوع دعوی) و امثالهم باشد.
همچنین می تواند به هر واحد پولی مثل ریال، دلار، یورو، پوند و ... تعیین و محاسبه گردد. بنابراین حق الوکاله وکلا در پرونده های ملکی نیز یکسان نبوده و کاملا بر مبنای توافق تعیین می گردد.‌ مع الوصف چه بسا ممکن است در خصوص موضوعی یکسان، یک وکیل کم‌تجربه حق الوکاله بیشتری نسبت به یک وکیل با تجربه تر تعیین نماید. ولیکن معمولاً لحاظ نمودن سوابق علمی، تجربه های عملی، ملاحظه رأی و دادنامه های درخشان پیروزی و ... در تعیین حق الوکاله یک وکیل مؤثر بوده و این ویژگی ها می تواند معیار صحیحی در تعیین میزان حق الوکاله بهترین وکیل ملکی در مشهد به شمار آید.

دعاوی ملکی، املاک و اراضی

طبق آمار های رسمی درصد بالایی از پرونده‌های موجود در مراجع دادگستری مربوط به اختلافات ملکی و پرونده های حوزه املاک است. با توجه به گستردگی و تنوع بالای پرونده های ملکی، لذا دعاوی ملکی و املاک از جمله پیچیده ترین و مهمترین پرونده های موجود در محاکم دادگستری می باشد.

بعبارتی حجم وسیع و تنوع قوانین حاکم بر املاک و مستغلات، مقررات ثبت املاک، رویه های قضایی فراوان و بعضاً متعارض و از همه مهمتر عدم شناخت و آگاهی اشخاص فاقد علم و تخصص در این زمینه موجب شده است که دعاوی ملکی در دسته دعاوی حساس و پراهمیت قرار گیرد. از همین رو وکالت تخصصی دعاوی ملکی می‌تواند تا حد زیادی به شما در پیروزی اینگونه دعاوی کمک کند.
بنابراین در خصوص دعاوی ملکی با استناد به نظر اساتید علم حقوق، قضات برجسته، وکلای با تجربه و سایر شواهد علمی و عملی به جرأت می توان گفت که این نوع از دعاوی یکی از حساس ترین و در عین حال از پرکاربردترین دعاوی حقوقی محسوب می شود.

برخی مصادیق دعاوی ملکی

طبق نظر بهترین وکیل ملکی در مشهد وکالت از زمره مصادیق متداول دعاوی ملکی می توان به دعاوی اثبات مالکیت، افراز املاک مشاع، الزام به تحویل ملک، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، رفع ممانعت از حق، الزام به تنظیم سند رسمی، تخلیه املاک استیجاری، دعاوی سرقفلی، الزام به فک رهن، رفع مزاحمت از حق، دعاوی پیش فروش آپارتمان، الزام به تنظیم سند پیش فروش ملک، الزام به تنظیم سند رسمی اعیانی، ابطال سند رهنی و بسیاری مصادیق دیگر اشاره نمود.

بهترین وکیل ملکی مشهد

تسلط بهترین وکیل ملکی بر دعاوی این حوزه

بهترین وکیل ملکی مشهد در زمینه دعاوی ملکی اصولاً عمده تمرکز فعالیتی خود را به مطالعه و دفاع در حوزه موضوعات ملکی معطوف می دارد و تقریباً بر تمام عناصر و ارکان دعاوی ملکی، املاک و اراضی تسلط و اشراف کامل داشته و بعنوان یک وکیل کارآزموده در خصوص دعاوی املاک اطلاعات جامعی خواهد داشت.

مثلاً مطلع است که رسیدگی به اختلافات ملکی و دعاوی مربوط به املاک در صلاحیت دادگاهی است که ملک در آنجا واقع می باشد. یا همچنین در خصوص دعوی رفع تصرف عدوانی آگاهی حقوقی دارد که در دعوای تصرف عدوانی لزومی ندارد که خواهان بر ملک مالکیت رسمی داشته باشد ولی اگر خواهان سند مالکیت داشته باشد، نیازی نیست که ثابت کند قبلاً متصرف ملک بوده است و تصرف سابق وی همچنان ثابت است.‌

در دعوای تصرف عدوانی متصرف به صورت کامل ملک را از تصرف متصرف فعلی در می آورد. ولی در دعوای ممانعت از حق که یکی دیگر از اقسام دعاوی ملکی است خوانده دعوی بر ملک تسلط پیدا نکرده است ولی مانع استفاده شخص از حق انتفاع و یا حق ارتفاق در آن ملک می‌شود. همچنین اگر شخصی نسبت به اصل مالکیت ملک، دعوایی مطرح کرده باشد، نمی‌تواند به صورت همزمان دعوای رفع تصرف عدوانی نیز مطرح کند.

همچنین وکالت تخصصی دعاوی ملکی در موضوع دستور فروش ملک مشاع اطلاع حقوقی دارد که برای بررسی تقاضای فروش مال مشاع باید به دعوای افراز و تقسیم اموال مشاع و ارتباط مستقیم آن با دعوی فروش مال مشاع توجه داشت و چنانچه هر یک از شرکا بخواهند مال مشاع را به فروش برسانند باید به طرفیت تمام شرکای خود طرح درخواست نمایند. بعنوان مثال اگر ملکی پنج نفر شریک داشته باشد و یکی از شرکا، خواهان فروش مال مشاع باشد حتما به طرفیت چهار شریک دیگر اقامه دعوی کند.

از همین رو بهترین وکیل ملکی مشهد در مورد دعوی خلع ید واقف است که چنانچه ملکی اعم از منزلی ویلایی، آپارتمان، مغازه یا زمینی که دارای سندی است که در در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است و بعبارتی رسمی است به نحو غیر قانونی در تصرف شخص دیگری اعم از حقیقی یا حقوقی که غیر مالک است، باشد، آن شخصی که سند مالکیت ملک به نام اوست می تواند جهت تخلیه آن ملک علیه متصرف یا متصرفین دعوی خلع ید مطرح نماید.

مزایای وکالت تخصصی دعاوی ملکی

بنا به آنچه گفته شد، لازم به توجه است که کلیه مباحث و مصادیق دعاوی ملکی مهم و در خور اهمیت بوده و عمدتاً دارای آثار معتنابه ای در زندگی اقتصادی و اجتماعی افراد می باشد و از آنجایی که عموم مردم فاقد اطلاعات حقوقی و فنون تخصصی آن می باشند، لذا ممکن است در معرض انواع ریسک و خسارات جبران ناپذیری قرار گیرند. بنابراین بهره مندی از دانش و تخصص بهترین وکیل ملکی مشهد در دعاوی مربوط به املاک اقدامی هوشمندانه و سودمند خواهد بود.

دپارتمان حقوقی مشهد وکالت - تنها دپارتمان تخصصی دعاوی ملکی در مشهد - وکالت تخصصی در امور ملکی خود را به ما بسپارید

مشهد وکالت = احقاق حقوق شما