مشاوره حقوقی دعاوی ملکی

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی

به وب سایت دپارتمان حقوقی تخصصی مشهد وکالت و صفحه مشاوره حقوقی دعاوی ملکی تخصصی خوش آمدید

در کنار شما هستیم تا اطلاعات مفید و موثری در خصوص اهمیت مشاوره حقوقی دعاوی ملکی را در قالب مطالب عمومی و تخصصی به همراه نمونه های عملی با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

بر این باور هستیم کسب اطلاعات کامل از مسایل و موضوعات املاک و اراضی و قوانین و مقررات حاکم بر آن و رویکرد رویه قضایی، قطعا باعث کسب نتایج موفقیت آمیز در اقدامات حقوقی شهروند آگاه به مسایل حقوقی خواهد شد.

در صفحه مشاوره حقوقی دعاوی ملکی تلاش می کنیم مطالب حقوقی مربوط و مرتبط با موضوع و نیز پرسش های متداول را با ذکر منابع و مستندات قانونی، رویه قضایی، نظرات اندیشمندان حقوق و دکترین حقوقی به زبان ساده توضیح دهیم.

برای شروع، با برخی پرسش های متداول و عمومی شروع خواهیم کرد و به تدریج مسایل و مطالب عمومی و تخصصی بیشتری را به آن اضافه خواهیم کرد.

فهرست مطالب 

1- مقدمه

2- اهمیت مشاوره حقوقی تخصصی با متخصص دعاوی ملکی چیست؟ 

این فهرست ادامه دارد


مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در مشهد

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی (Legal Advice On Property Claims) با وکیل متخصص ملکی بدون شک یکی از مهمترین عوامل در افزایش ضریب اطمینان در صحت و اعتبار معاملات، ارتقای امنیت در انعقاد قراردادها و معاملات، جلوگیری از خسارات، تعیین استراتژی طرح دعاوی ملکی و یا دفاع در پروندهای ملکی و پیروزی در دعاوی ملکی است.

مقدمه

امروزه اختلافات و دعاوی ملکی متعددی در دادگستری مطرح و رسیدگی می شود که حجم آنها بصورت روزانه در حال افزایش است. مشاوره حقوقی تخصصی در حوزه دعاوی ملکی صرفا و لزوما در مرحله طرح دعوا یا دفاع نیست و منطق حکم می کند که مشاوره حقوقی (Legal Consultancy) در بهترین زمان خود یعنی در زمان انعقاد عقود و قراردادها با وکیل ملکی متخصص انجام شود.

قطعا مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در مشهد با متخصص دعاوی ملکی و پایه یک دادگستری اهمیت شایان توجهی دارد چرا که شروط مندرج در قراردادهای ملکی و کیفیت ساختار قراردادهای ملکی امری کاملا تخصصی بوده و نیاز به آگاهی کامل از قوانین ومقررات و نیز رویه قضایی دارد.

شاید باور آن سخت باشد ولی بعنوان یک واقعیت عینی بسیاری از قراردادها، عقود و معاملات ملکی که مردم تنظیم و منعقد می کنند بالاخص زمانی که قراردادها و معاملات ملکی آنها با اسناد عادی تنظیم می شود، دارای اشکالات فنی حقوقی است بطوری که در زمان بروز مشکلات حقوقی با چالش های سختی هم در مرحله دفاع و هم در مرحله طرح دعوا مواجه می شوند و طول جریان رسیدگی به این نوع اختلافات و دعاوی ملکی در دادگاه و دادگستری یا مراجع اداری که دارای صلاحیت به رفع اختلافات و دعاوی ملکی هستند، گاهی سالها طول می کشد و اطاله دادرسی نیز بر این معظل دامن می زند.

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در مشهد

اهمیت مشاوره حقوقی تخصصی با متخصص دعاوی ملکی چیست؟ 

 متخصص دعاوی ملکی در هر مرحله به شما کمک می کند که:

اولا :

در تنظیم قراردادها و معاملات ملکی خود، آنها را با توجه به قوانین و مقررات ملکی مانند قانون مدنی، قانون ثبت اسناد و املاک کشور، قوانین متعدد ثبتی و از همه مهمتر بر اساس رویه قضایی تنظیم نماید. مشاوره حقوقی در این زمان بهترین زمان مشاوره حقوقی تخصصی با متخصص دعاوی ملکی است. این ادعا دلیل قاطع و روشنی دارد که همه وکلای دادگستری نه تنها در نظام حقوقی ایران بلکه در تمام نظام های حقوقی معتبر دنیا آن را تایید می کنند.

یقینا و منطقا می توان تایید کرد زمانی که متخصص دعاوی ملکی در این مرحله نظارت مستقیم بر نحوه تنظیم قراردادها و معاملات ملکی دارد و با تخصص خود مبادرت به مشاوره حقوقی می نماید، همین وکیل دادگستری در زمان بروز اختلاف و طرح دعاوی ملکی می تواند بهترین استراتژی را برای طرح دعاوی ملکی یا دفاع از دعاوی ملکی تعیین نماید.

ثانیا:

بهترین وکیل ملکی و مجرب می تواند با ارایه بهترین استراتژی برای طرح دعاوی ملکی یا دفاع از دعاوی ملکی، باعث افزایش درصد پیروزی در دعاوی ملکی احتمالی گردد. این موضوع از جهات بسیار مهمی حایز اهمیت است. امروزه توجه به حقوق اقتصادی قراردادها و جلوگیری از ضرر و خسارات ناشی از نقض تعهد در عقود و قراردادها موضوع مهمی را در حقوق تشکیل می دهد.

توجه به این مهم که دعاوی حقوقی بویژه دعاوی ملکی و اختلافات ناشی از آن در نظام حقوقی ایران و در رویه قضایی و دادگاهها زمانبر، پر هزینه و دارای استرس می باشد، صرفا یک قرارداد حقوقی اصولی که با مشاوره حقوقی و تحت نظر متخصص دعاوی ملکی تنظیم یافته است می تواند منجر به پیروزی و موفقیت در دادگاهها گردد. حقوقدانان معتقدند:

قرارداد، قانون طرفین است


طبیعی است که این قرارداد زمانی مورد حمایت قانون و دادگاه قرار می گیرد که منطبق با قانون و رویه قضایی تنظیم یافته باشد. توجه به این نکته مهم است که قانون تمام ضمانت اجرا های منطقی و عادلانه را پیش بینی نکرده است و صرفا این موضوع با مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در مشهد با متخصص دعاوی ملکی در یک قرارداد و پیش بینی ضمانت اجراهای موثر محقق خواهد شد.

آیین دادرسی دعاوی ملکی و نحوه رسیدگی به دعاوی ملکی دارای ظرافت های خاص حقوقی است که بی اطلاعی از آنها منجر به شکست در اختلافات و دعاوی ملکی مطروحه در داگستری می گردد. دریافت مشاوره حقوقی تخصصی در تنظیم قراردادهای حقوقی و دعاوی مختلف از جمله دعاوی ملکی، درخشان ترین تجربه ای است که شخص در مواجه با دفاع یا طرح دعاوی می تواند داشته باشد.