مشاوره حقوقی دعاوی تجاری

مشاوره حقوقی دعاوی تجاری

حقوق تجارت اعم از داخلی و بین المللی یکی از مهمترین و حساس ترین موضوعات به ویژه برای تجار و بازرگانان است.


مشاوره حقوقی دعاوی تجاری در مشهد

موضوعاتی همچون تنظیم قراردادهای تجاری و شروط مندرج در آنها، جلوگیری از بروز اختلافات و دعاوی تجاری متعدد و متنوع در دادگستری، مراجع ثبتی و داوری و حل و فصل یا دفاع حقوقی در مواجه با آنها، همیشه دغدغه تجار و مدیران شرکت تجاری بوده و هست. در حقوق تجارت داخلی مسایل، اختلافات و دعاوی تجاری مهمی مطرح هستند. موضوعاتی مانند:

 • تجار و معاملات تجارتی
 • شرکتهای تجارتی مانند شرکت تضامنی و سهامی و مقررات حاکم بر آنها
 • اسناد تجاری اعم از چک، سفته، برات و اسناد در وجه حامل
 • ورشکستگی، قرارداد ارفاقی تصفیه و اعاده اعتبار
 • ضمانت، دلالی، حق العمل کاری

 حقوق تجارت بین الملل نیز موضوعات مهمی را به خود اختصاص داده است که به عنوان نمونه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • حقوق بیع بین المللی و کنوانسیون های مهمی همچون کنوانسیون بیع بین‌المللی کالا مصوب 1980 وین (CISG)
 • داوری تجاری بین المللی ، سازمان های داوری و قانون داوری تجاری

   بین المللی ایران

 • انکوترمز 2020 و مقررات حاکم بر اصطلاحات آن مانند FOB و EXW

همانطور که می بینیم، مشاوره حقوقی دعاوی تجاری در مشهد با وکیل متخصص این حوزه در هر مرحله ای از جمله تنظیم قرارداد های تجاری و ارزیابی و  نظارت بر آن، داوری و یا طرح دعاوی تجاری یا دفاع از دعاوی تجاری، یک ضرورت انکار ناپذیر است بویژه زمانی که حجم و ارزش معاملات قابل توجه بوده و اصل سرعت، حل و فصل هرچه سریعتر موضوع را به دلایل مختلفی از جمله جلوگیری از خسارات بیشتر ایجاب می نماید.

شاید شما یک شخص حقیقی یا صاحب یک شرکت تجارتی هستید که بعنوان تاجر به تجارت، تنظیم و انعقاد قراردادهای تجاری متنوع می پردازد و یا مدیر یا سهامدار یک شرکت سهامی عام هستید که تمایل دارد به حقوق و قوانین و مقررات تجاری از جمله قانون تجارت آگاهی داشته باشد. بدیهی است در هر جایگاهی که باشید، مشاوره حقوقی با وکیل متخصص دعاوی تجاری در حوزه حقوق تجارت به شما به دلایل منطقی متعددی و از جهات مختلفی کمک خواهد کرد.

مشاوره حقوقی دعاوی تجاری

به عنوان مثال مشاوره حقوقی در دعوی ورشکستگی یا ابطال صورتجلسه مجمع عمومی که بر خلاف قانون تجارت تصویب شده از جمله خدمات وکیل‌ دعاوی شرکت های تجاری است. در این خصوص جستجو برای شناسایی بهترین وکیل شرکت های تجاری جهت مشاوره حقوقی، مهم و ضروری است و در مشهد وکالت مشاوره حقوقی و خدمات حقوقی متعددی در این خصوص ارائه می شود.

در مثالی دیگر، مسولیت های حقوقی و کیفری صادر کننده چک بلامحل توسط مدیر یک شرکت و عواقب آن برای صادر کننده چک (مدیر عامل) یا خود شرکت تجارتی، جز از طریق مشاوره حقوقی با بهترین وکیل چک در مشهد یا وکیل متخصص دعاوی تجاری میسر نیست.

در حوزه حقوق تجارت بین الملل نیز وضع به همین طریق و البته تخصصی تر است. فرض کنیم شما بعنوان یک تاجر بین المللی قصد تنظیم یک قرارداد تجاری را برای حمل و نقل دریایی و بطور مشخص FAS دارید در اینصورت علاوه بر آگاهی از قوانین و مقررات ملی، اطلاع دقیق مربوط به تعهدات خریدار و فروشنده در Incoterms 2020 تضمین کننده کیفیت یک قراداد تجاری بین المللی است که وکیل متخصص دعاوی تجاری در تنظیم این نوع قراردادهای تجاری می تواند از حیث حقوقی به شما کمک کند.

ویژگی های وکیل متخصص دعاوی تجاری یا وکیل دعاوی امور بین الملل چیست ؟

 • دانش، تخصص و تسلط به قوانین و مقررات ملی بویژه حوزه حقوق تجارت داخلی و حوزه قانون تجارت بین‌المللی و مقررات بین المللی و کنوانسیون ها
 • آگاهی از رویه قضایی ایران و نحوه جریان دادرسی و همچنین مقررات بین‌المللی مانند حقوق تجارت فراملی Lex Mercatoria
 • تجربه وکالت در دعاوی تجاری
 • آنالیز و تجزیه و تحلیل موضوعات حقوقی پیچیده و چند وجهی Polyhedral
 • تسلط به مباحث مهم تجارت بین الملل مانند: داوری تجاری بین المللی، اعتبار اسنادی ( LC و تجارت الکترونیکی (E-commerce))
 • تسلط بر روش های حل اختلاف و قواعد و مقررات داوری داخلی و داوری تجاری بین المللی

دپارتمان حقوقی مشهد وکالت با اتکا به همکاری با جمعی از اساتید برجسته دانشگاه و معرفی بهترین وکلای متخصص دادگستری در حوزه حقوق تجارت داخلی و نیز حقوق تجارت بین الملل در کنار شماست تا حسب مورد با مشاوره حقوقی تخصصی و یا وکالت در اختلافات و دعاوی تجاری به شما خدمات حقوقی ارائه نماید.