وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل خوب مشهد

 دپارتمان حقوقی- تخصصی مشهد وکالت با مدیریت جناب آقای سعید عابدیان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی. به عنوان تنها دپارتمان حقوقی- تخصصی ویژه دعاوی ملکی-املاک در مشهد و سایر دعاوی حقوقی در مشهد ضمن رعایت اصول قانونمندی و پرستیژ حرفه ای با کادری مجرب از وکلای فرهیخته و متخصص آقا و خانم در هر یک از موضوعات حقوقی از جمله: دعاوی ملکی-املاک، دعاوی تجاری، دعاوی خانواده، ارث ، قرارداد ها، داوری، امور کیفری و… مفتخر است حقوق حقه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی-حقوقی را احقاق نماید.

بهترین وکلای دپارتمان تخصصی -حقوقی مشهد وکالت در مورد برخی از نکات مهم راجع به دعاوی ملکی از جمله موضوعات رهن و اجاره ملک و اینکه هزینه تعمیر خانه اجاره ای بر عهده مستاجر است یا موجر؟ یادآوری می نماید: با توجه به منابع معتبر قانونی از جمله ماده ۴۸۶ قانون مدنی تصریح می کند که «تعمیرات و کلیه مخارجی که درعین مستأجره برای امکان انتفاع از آن لازم است به عهده مالک است مگر آنکه شرط خلاف شده یا عرف بلد بر خلاف آن جاری باشد و همچنین است آلات و ادواتی که برای امکان انتفاع از عین مستأجره لازم می‌باشد.»

وکیل خوب مشهد

وکیل خوب مشهد

بنابراین وفق موازین قانونی در هر مورد برای تعیین پرداخت کننده هزینه‌ ها ، باید ابتدا به قرارداد و سپس به عرف محل رجوع کرد.
در صورتی که در موردی خاص ، قرارداد تعیین تکلیف نکرده  و عرف و رویه ای مشخص نیز وجود نداشته باشد ، مخارجی که برای «امکان استفاده» از مورد اجاره ضروری است با موجر است.

در خصوص مخارجی هم که برای استفاده بهتر از مورد اجاره هزینه  می‌ شود، آن نیز قانونا و منطقا بر عهده مستأجر است. به عنوان مثال پرداخت هزینه تعمیر ترکیدگی لوله‌ها با موجر و پرداخت هزینه نصب آنتن گیرنده شبکه‌ های دیجیتال با مستأجر است.

مستأجر در صورتی می‌ تواند هزینه تعمیرات و تغییرات انجام شده در مورد اجاره را از موجر مطالبه کند که این تعمیرات با اجازه موجر انجام شده باشد.


به علاوه «اگر در مدت اجاره در عین مستأجره تعمیراتی ضروری باشد که تأخیر در آن موجب ضرر موجر می شود ، مستأجر نمی‌ تواند مانع اینگونه تعمیرات  شود اگر چه در مدت تمام یا قسمتی از زمان تعمیر نتواند از عین مستأجره کلاً یا بعضاً استفاده کند.»
مثلاً مستأجر نمی‌ تواند به این بهانه که یک ماه بیشتر به پایان مدت قرارداد اجاره باقی نمانده و وی قصد تخلیه دارد ، مانع تعمیر ترکیدگی لوله‌ها شود.

البته در چنین حالتی مستأجر می‌ تواند قرارداد را نسبت به مدت باقی مانده فسخ کند.

وکیل خوب مشهد

موجر نیز نمی‌ تواند در مدت اجاره بدون موافقت مستأجر درعین مستأجره تعمیرات غیرضروری انجام دهد یا تغییراتی دهد که با  مقصود مستأجر از اجاره منافات داشته باشد.
مثلاً حتی در صورتی که مجوزهای لازم را گرفته باشد ، نمی‌ تواند برای تبدیل پارکینگ به مغازه ، درپارکینگ را با کرکره مغازه تعویض کند.

در خصوص برخی ویژگی‌های حقوقی حق سرقفلی و برخی مشخصه های حق کسب و پیشه مختصرا نکات ذیل را نیز یادآوری می نماید:

در خصوص ملک مسکونی یا اداری نمی توان حق سرقفلی قرار داد به دلیل آن که به حکم قانون سرقفلی مختص ملک تجاری تلقی شده و لاغیر، زیرا در خصوص سرقفلی با توجه به صراحت قانونگذار در ماده ۶ جدید ، سرقفلی صرفا در خصوص ملکی ایجاد می شود که قانونا تجاری باشد و ملاک تجاری بودن نیز مندرجات پروانه ساختمانی است که طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری تعیین می شود.

حق سرقفلی به تبع مالکیت منافع برای مستاجر محل کسب، ایجاد می شود. چنین حقی برای مستاجر به صورت قهری ایجاد می شود و ارتباطی به اراده طرفین و شروط ضمن عقد ندارد .

اما حق کسب و پیشه عبارت است از کسب شهرت و رونقی که در ملک به واسطه اقدام مستاجر به وجود آمده است.
حق کسب و پیشه هر منفعت و مزیتی است که در یک رشته کسبی در ارتباط با مشتریانش دارد و تدریجی الحصول است و بستگی به عمل مستاجر دارد .

وکیل خوب مشهد

حق سرقفلی مالی است که در بدو اجاره به مالک پرداخت می شود و ذاتا قائم و متکی به محل است و متضمن هیچ نوع شهرت تجارتی یا توجه خاص یا استقرار یافته مشتریان نیست و حق سرقفلی تابع موقعیت و مرغوبیت محلی ، کیفیت و تجهیزات به کار گرفته شده در عین مستاجره است.
این حق قطعی الحصول و به محض پرداخت مبلغ یا وجهی از جانب مستاجر به موجر به وجود می آید.

حق کسب و پیشه یا تجارت جنبه قهری و غیر ارادی دارد ؛ در حالیکه سرقفلی پدیده ای ناشی از اعمال ارادی طرفین است و حق کسب و پیشه یا تجارت موضوع قانون روابط موجر و مستاجر سال ۵۶ بوده که در قانون جدید سال ۷۶ به طور کلی حذف و حق سرقفلی جایگزین آن شده است .

در قانون قدیم ( سال ۵۶ ) هر محلی ممکن بود به عنوان محل کسب و کار اجاره داده شود حتی اگر این محل به موجب گواهی پایان کار یا پروانه ساختمان مسکونی محسوب می شد. لذا طبق آن قانون تجاری نبودن ملک از نظر ضوابط شهرداری مانع ایجاد حق کسب و پیشه به مستاجری که با اذن یا اجازه مالک ، محل را به عنوان محل کسب و کار مورد استفاده قرار داده بود ، نیست

وکیل خوب مشهد

همچنین این وکیل خوب و باتجربه در گیلان وکالت در خصوص سایر مسائل حقوقی و کیفری چنین توضیح می دارد:

برای اثبات یک جرم، اسکرین شات بعنوان یک دلیل محکم قانونی بشمار نمی اید و صرفا بعنوان یک اماره یا یک علامت اثباتی محسوب خواهد شد زیرا با استفاده از نرم افزارهای الکترونیکی امکان تهیه و ساخت عکس و تصاویر جعلی همانند اسکرین شات بسیار زیاد است.

توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم بوده و دارای مجازات می‌باشد لذا کاربران می‌بایست به این موضوع توجه ویژه داشته باشند، شایان ذکر است مطالبی که در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی منتشر و یا به اشتراک گذاشته می‌شود می تواند علیه انتشار دهنده اثار قانونی به همراه داشته باشد.

توهین و هتک حرمت افراد از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی توسط هر گونه ابزار و تجهیزاتی مانند فضاهای اینستاگرام، تلگرام… جرم است و دارای مجازات کیفری می باشد.

مسئولیت کلیه پیام های مبادله شده بر عهده مالک سیم کارت است. هرچند که با شهادت شهود یا ارایه سایر ادله، می‌توان استفاده فرد دیگری از سیم کارت مزبور را اثبات نمود.

وکیل خوب مشهد

وکیل خوب مشهد

مطابق مواد ۱۶ و ۱۷ قانون جرایم رایانه ای مصوب ۱۳۸۸ هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت وی منتشر یا در دسترس دیگران قرار دهد‌ّیا پس از تغییر و تحریف مبادرت به انتشار آن کند به نحوی که منجر به ضرر یا موجب هتک حیثیت وی شود به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که انتشار و یا به اشتراک‌گذاری کامنت‌هایی که به کاربران توهین و یا فحاشی می‌کنند جرم است و این امر برای آنها تبعات قانونی در پی‌دارد و همچنین مطابق ماده ۷۰۰ قانون تعزیرات، هر فردی با نظم یا نثر یا به صورت کتبی یا شفاهی شخصی را هجو کند یا هجویه را منتشر کند به حبس از ۱ تا ۶ ماه حبس محکوم می‌شود.

توهین به افراد به واسطه هر وسیله، ابزار و یا تجهیزاتِ ارتباطی بر اساس طبق ماده ۶۰۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی جرم و چنانچه موجب حد قذف نباشد دارای مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه و یا پنجاه هزار ریال تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.

وکیل خوب مشهد


? آیا می دانید معامله فضولی چه معامله ای است؟

✅ معامله فضولی به معامله‌ای گفته می‌شود که در آن شخصی بدون اینکه مالک مالی باشد یا از طرف صاحب آن مال، وکالت یا نمایندگی داشته باشد، نسبت به آن مال اقدام حقوقی (از قبیل فروش، رهن و اجاره و ….) انجام دهد.

✳️ نگهداری سگ و حیوانات دیگر در آپارتمان ممنوع است.

? بر اساس ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها:
✍ « قسمت‌‌هایی از ساختمان و اراضی و متعلقات آنها که به ‌طور مستقیم و یا غیر مستقیم مورد استفاده تمام شرکاء ‌‌می‌‌باشد، قسمتهای مشترک محسوب ‌‌می‌‌گردد و ‌‌‌نمی‌‌توان حق انحصاری برآنها قائل شد.»

? همچنین در تبصره ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها:
✍ «گذاردن میز و صندلی و هر نوع اشیای دیگر و همچنین نگاهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ممنوع است‌. قسمت‌‌های مشترک در ملکیت مشاع تمام شرکای ملک است‌، هر چند که در قسمتهای اختصاصی واقع شده باشد و یا از آن قسمت‌‌ها عبور نماید.»

وکیل خوب مشهد

? با عنایت به این ماده قانونی، به خوبی مشخص ‌‌می‌شود که نگهداری حیوانات خانگی مثل؛ سگ، گربه، مرغ و… در نقاط مشترک بین ساکنان آپارتمان ممنوع است و در صورت تخطی هر یک از ساکنان، بقیه همسایه‌‌ها از حق شکایت برخوردار ‌‌می‌باشند.

منظور از نقاط مشترک و مشاع آپارتمان؛ راه پله‌‌ها، پشت بام، راه رو، پارکینگ و… است که مورد استفاده عموم همسایه‌‌ها قرار ‌‌می‌گیرد.

✅ از سوی دیگر در صورتی که نگهداری حیوانات مثل سگ و گربه در آپارتمان، زمینه ساز ایجاد سر و صدا و شیوع بیماری‌‌های متداول باشد؛ حق طرح دعوی علیه واحد آپارتمانی که اقدام به نگهداری از سگ، گربه و دیگر حیوانات خانگی ‌‌می‌نماید برای سایر همسایگان محفوظ است.

? اگر مالکی بدون کسب نظر اکثریت،اقدام به نصب درب یا پنجره غیر همسان نمود،مدیر ساختمان می تواند از طریق دادگاه او را وادار به نصب درب و پنجره همگون با سایر واحدها نماید.
در صورتی که واحدی دچار آتش سوزی شود و مدیر یا مدیران قبلا اقدام به بیمه تمام ساختمان به عنوان یک واحد ننموده باشند،مسئول جبران خسارت وارده می باشند.

با بیمه مسئولیت به صورت بی نام، می توان کل آپارتمان را تحت پوشش بیمه قرار داد تا در صورت بروز حادثه برای نیروی خدماتی و نظافتچی، بیمه جبران خسارت نماید.
اگر واحدی فاقد پارکینگ باشد،حق استفاده از پارکینگ دیگران را ندارد و در صورت استفاده،مالکِ دارای پارکینگ می تواند به اتهام جرم تصرف عدوانی شکایت کند.

وکیل خوب مشهد

وکیل خوب مشهد

در صورت نپرداختن هزینه های جاری مشترک که برعهده مستأجر می باشد،این هزینه ها را باید مالک بپردازد.

اگر گلدان یا اشیاء مختلف که در لبه پنجره و یا تراس نگهداری می کنید،بر اثر باد یا بی احتیاطی سقوط کند و خسارت جانی یا مالی به دیگری وارد شود،مسئول پرداخت دیه و جبران خسارت می باشید.

یک وکیل خوب و متخصص ،همواره این نکته مهم را بررسی می نماید که بین تخصص حرفه ای-وکالتی خود و دانش حقوقی لازم در پرونده مورد نظر تناسب و تعادل علمی وجود دارد یا خیر؟

به عبارتی یک وکیل خوب در مشهد زمانی میتواند در خصوص مثلا دعوی الزام به تنظیم سند رسمی درمشهد قبول وکالت نماید که در این زمینه تخصص ویژه داشته و در خصوص الزام به تنظیم سند رسمی ملک مشاع در اطلاع است که هیچ یک از شرکای ملک مشاع نمی‌ توانند قبل از تفکیک ملک، برای سهم خود درخواست تنظیم سند رسمی کنند. بنابراین بهتر است شرکا در صورت تمایل به تنظیم سند مفروز یا ابتدا سهمشان را  تفکیک کنند، سپس اقدام به تنظیم سند رسمی کنند یا تمام شرکا خواسته خود (تفکیک و تنظیم سند) را ضمن یک دادخواست مطرح کنند.

اگر یکی از شرکا اقدام به فروش سهم مشاع خود کند، خریدار می‌تواند او را به تنظیم سند رسمی به نحو مشاع در محدوده سهم فروخته شده ملزم کند.
همچنین دعوی الزام به تنظیم سند رسمی ملک توقیف شده مستلزم طرح دعوی علیه بازداشت کنندگان همان ملک است در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی ملک توقیف شده که علیه متعهد اصلی اقامه شود، باید دعوی رفع توقیف ملک علیه افرادی که ملک به نفع آنها بازداشت شده است نیز اقامه شود تا آنان هم خوانده دعوی قرارگیرند، در غیر این صورت دعوی قابلیت استماع ندارد.

وکیل خوب مشهد

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳ : در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران- مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

وکیل در مشهد

بهترین وکیل در مشهد

بهترین وکیل مشهد

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب مشهد

وکیل متخصص در مشهد

وکیل متخصص مشهد

وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

وکیل متخصص ملکی مشهد

وکیل ملکی خوب در مشهد

وکیل ملکی خوب مشهد

وکیل خوب ملکی مشهد

بهترین وکیل املاک در مشهد

وکیل فسخ قرارداد در مشهد

وکیل فسخ معامله در مشهد

وکیل خوب تجاری در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خوب خانم در مشهد

وکیل خوب خانم مشهد

وکیل خانم در مشهد

وکیل خانم مشهد

بهترین وکیل ارث در مشهد

وکیل ارث مشهد

بهترین وکیل مهریه در مشهد

بهترین وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل کیفری در مشهد