مشاوره حقوقی - وکالت تخصصی

ارسال پیام در واتس‌اپ

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

🔆 آیا می دانید؟

✏️اگر مالکی بدون کسب نظر اکثریت،اقدام به نصب درب یا پنجره غیر همسان نمود،مدیر ساختمان می تواند از طریق دادگاه او را وادار به نصب درب و پنجره همگون با سایر واحدها نماید.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

✏️در صورتی که واحدی دچار آتش سوزی شود ومدیر یا مدیران قبلا اقدام به بیمه تمام ساختمان به عنوان یک واحد ننموده باشند،مسئول جبران خسارت وارده می باشند.

✏️با بیمه مسئولیت به صورت بی نام، می توان کل آپارتمان را تحت پوشش بیمه قرار داد تا در صورت بروز حادثه برای نیروی خدماتی و نظافتچی، بیمه جبران خسارت نماید.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

✏️اگر واحدی فاقد پارکینگ باشد،حق استفاده از پارکینگ دیگران را ندارد و در صورت استفاده،مالکِ دارای پارکینگ می تواند به اتهام جرم تصرف عدوانی شکایت کند.

✏️در صورت نپرداختن هزینه های جاری مشترک که برعهده مستأجر می باشد،این هزینه ها را باید مالک بپردازد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

✏️اگر گلدان یا اشیاء مختلف که در لبه پنجره و یا تراس نگهداری می کنید،بر اثر باد یا بی احتیاطی سقوط کند وخسارت توضیحجانی یا مالی به دیگری وارد شود،مسئول پرداخت دیه وجبران خسارت می باشید.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

✳️ آیا می دانید بنچاق چیست؟

✍🏼 در گذشته بنچاق به سندی عادی که قبل از تصویب قانون ثبت نوشته میشد، اطلاق می گردید.

🔹این سند معمولا توسط کاتبین و اشخاص باسواد نوشته میشد و توسط معتمدین و علمای دینی مهر و امضا میگردید و اشخاص برای اثبات مالکیت خود به آن استناد میکردند.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

🔹بعد از اجرای قانون ثبت؛
بنچاق به سندی گفته میشود که پس از نقل و انتقال ملک توسط دفتر اسناد رسمی تنظیم میگردد و حاوی تمام جزئیات و متعلقات و مشخصات ملک میباشد.
مانند؛قید شماره های آب،برق،تلفن،… و مطالبی در بنچاق نوشته میشودکه در دفترچه مالکیت نیست و برای دسترسی به مشخصات ملک بهتر است در هنگام انجام معامله، محتویات بنچاق مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

منبع: کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه دعاوی ملکی ، املاک و اراضی در دپارتمان تخصصی -حقوقی مشهد وکالت