وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری در مشهد

✅ آیا می دانید امکان دریافت دیه علی الحساب در حوادث رانندگی وجود دارد؟

✳️در حوادث رانندگی منجر به خسارت بدنی غیر از فوت، در صورت مطالبه زیان دیده و شرایط پیش بینی شده در قانون، بیمه گر وسیله نقلیه مقصر حادثه و یا صندوق، حسب مورد مکلفند بلافاصله حداقل 50% از دیه تقریبی را به اشخاص ثالث زیان دیده پرداخت کنند و باقی مانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه (یعنی پس از صدور رأی صادره از محاکم قضایی و مشخص شدن میزان دقیق دیه) حداکثر پانزده روز پس از دریافت مدارک مورد نیاز پرداخت نمایند.

وکیل کیفری در مشهد

✳️ آیا می دانید؟

✅ همين كه كسي شما را تهديد به افشاي اسرار خصوصي مانند فيلم يا عكس خصوصي كند، جرم تهديد واقع شده است و قابل شكايت از طريق مراجع قضايي است، حتي اگر هيچ گاه اقدام به عملي كردن تهديد خود ننمايد.

وکیل کیفری در مشهد

✳️ آیا می دانید؟

✅ شما می‌توانید ضمن تماس با پلیس ۱۱۰‌، نسبت به جمع آوری ادله لازم جهت ایجاد مزاحم اقدام کنید، بدین ترتیب مامور پلیس در محل جرم حضور یافته و براساس مشاهدات خود می‌تواند مزاحمت ایجاد شده را صورت جلسه کند.
این نوع صورت جلسه مانند شهادت شهود معتبر بوده و در دادگاه جهت دفاعیات کافی خواهد بود.

وکیل کیفری در مشهد

✳️ آیا می دانید لوث چیست ؟

✅ لوث به ‌معنی اوضاع و احوالی است که سبب ظن قاضی (ظن در مقابل علم قطعی) می‌شود. به ‌طور مثال جنازه‌ای در محلی یافت می‌شود و شخصی با لباس خونین در بالای سر جنازه ایستاده است. در این حالت، هیچ دلیل معتبری مبنی بر قاتل بودن آن شخص وجود ندارد، اما مجموع اوضاع و احوال سبب مظنون شدن قاضی به وی می‌شود. چنین شرایطی لوث نام دارد. در چنین حالتی، شاکی می‌تواند با اجرای قسامه و بدون نیاز به سایر دلایل، مجرمیت متهم را اثبات و مطالبه‌ی قصاص و دیه نماید.

منبع : کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه امور کیفری از جمله جرائم کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل، استفاده از سند مجعول، انتقال مال غیر و سایر دعاوی حقوقی و ملکی در مشهد وکالت