وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل با تجربه در مشهد

وکیل با تجربه در مشهد

آیا می دانید فرصت ثبت ولادت چند روز است؟

تولد هر طفل در ایران اعم از این که پدر و مادر او ایرانی یا خارجی باشند، باید ظرف مدت ۱۵ روز به اداره ثبت احوال اطلاع داده شود. هم چنین ولادت اطفال ایرانی مقیم کشورهای خارجی به کنسولگری محل اقامت یا به نزدیک ترین کنسولگری اعلام شود. پس از اعلام ولادت، اگر طفل ایرانی باشد، درباره شناسنامه ای با مشخصات وی صادر و تحویل پدر و مادرش می شود.

وکیل با تجربه در مشهد

وکیل با تجربه در مشهد

آیا می دانید حکم ازدواج زنی که همسر اوغایب مفقودالاثراست چیست؟

مجموعه پایتخت و داستان بازگشت بهبود(غایب مفقودالاثر) و ازدواج رحمت و فهیمه(زوجه غایب مفقود الاثر) برای بعضی مخاطبان پرسش حقوقی ایجاد کرده است و سوال این است که حکم چنین ازدواجی چیست؟

وکیل با تجربه در مشهد

طبق قانون مدنی و مواد ۱۰۲۳ و ۱۰۲۹ و ۱۰۳۰ هر گاه شخصی ۴ سال تمام غایب مفقود الاثر باشد، زن می تواند تقاضای طلاق کند. و باید تشریفات ماده ۱۰۲۳ رعایت شود.
اگر شخص غایب پس از وقوع طلاق و قبل از انقضای مدت عده مراجعت نماید نسبت به طلاق حق رجوع دارد ولی بعد از انقضای مدت عده وفات حق رجوع ندارد.

وکیل با تجربه در مشهد

آیا می دانید موت فرضی چیست؟

در صورتی که شخص زنده باشد ، هیچکس نمی تواند در اموال او تصرفی کند . اما در برخی اوقات زنده بودن یا مرده بودن شخص اصلا معلوم نیست . از طرفی مدت زمان زیادی است که از او اطلاعاتی در دسترس نیست و از طرف دیگر هیچگونه دلیلی مبنی بر فوت او دسترس نیست . به همین دلیل ، قانونگذار شرایطی را پیش بینی کرده است که پس از گذشت مدتی ، فرض می کنند که این شخص فوت کرده است . خویشان او می توانند به دادگاه بروند و تقاضای صدور حکم موت فرضی کنند.

وکیل با تجربه در مشهد

آیا می دانید شرایط درخواست صدور حکم موت فرضی چیست؟

صدور حکم موت فرضی در مورد کسی صادر می‌شود که مدت طولانی از غیبت او می‌گذرد و هیچ خبری از او در دسترس نیست و عرفا چنین شخصی زنده فرض نمی‌شود. قانون چندین نمونه از این افراد را در ماده ۱۰۲۰ قانون مدنی بیان نموده که البته می‌شود کسی غیر از این افراد هم مرده فرض شود.
ماده ۱۰۲۰ قانون مدنی مقرر می‌دارد: موارد ذیل از جمله مواردی محسوب است که عادتا شخص غایب زنده فرض نمی‌گردد: ۱. وقتی که ده سال تمام از تاریخ آخرین خبری که از حیات غایب رسیده است گذشته و در انقضاء مدت مزبور سن غایب از هفتاد و پنج سال گذشته باشد. ۲. وقتی که یک نفر به عنوانی از عناوین جزء قشون مسلح بوده و در زمان جنگ مفقود و سه سال تمام از تاریخ انعقاد صلح بگذرد بدون اینکه خبری از او برسد. هرگاه جنگ منتهی به انعقاد صلح نشده باشد مدت مزبور پنج سال از تاریخ ختم جنگ محسوب می‌شود. ۳. وقتی که یک نفر حین سفری دریایی در کشتی بوده که آن کشتی در آن مسافرت تلف شده است سه سال تمام از تاریخ تلف شدن کشتی گذشته باشد بدون اینکه از آن مسافر خبری برسد.

مشاوره حقوقی و انجام وکالت تخصصی در کلیه امور حقوقی از جمله دعاوی خانواده، ارث، ملکی، تجاری…

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد