وکالت تخصصی در مشهد وکالت

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

✳️ آیا می دانید ؟

✅پس از ثبت ملك در دفتر املاك اداره ثبت به نام ورثه يا موصي ‏له ادعاي وصيّت يا هر ادعاي ديگري كه مخالف با ثبت ملك باشد مسموع نخواهد بود و هيچ وصيّت‏نامه، اعمّ از رسمي و سرّي و غير اين‏ها پذيرفته نخواهد شد./ماده ۱۴ آئین نامه ماده ۲۹۹قانون امور حسبی

بهترین وکیل ملکی در مشهد

⁉️ آیا می دانید؟

✅اگر قصد خرید ملک ورثه ای رو دارید و بین وراث، بچه ی صغیر وجود دارد، باید از دادستان و یا مدعی العموم ، اجازه مکتوب داشته باشید.

✳️ آیا می دانید مالک آپارتمان نمی‌تواند انباری یا پارکینگ آپارتمان خود را به شخص دیگری بفروشد ؟

✅ مالک آپارتمان نمی‌تواند آپارتمان خود را به شخصی بفروشد و در عین حال پارکینگ یا انباری آن را که معمولاً در سند تفکیکی دارای پلاک جداگانه‌ای نیست، به دیگری انتقال دهد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

🔸طبق قانون تملک آپارتمان‌ها و آیین‌نامه اجرایی آن، انباری یا پارکینگ جزو قسمت‌های مشترک آپارتمان نیست و از قسمت‌های اختصاصی آپارتمان محسوب می‌شود.

🔸باید یادآور شد به دلیل آن که پارکینگ یا انباری، از لوازم و ملحقات آپارتمان است، نمی‌تواند مالک مستقل داشته باشد بنابراین فروش انباری یا پارکینگ با روح قانون تملک آپارتمان‌ها که از قواعد آمره است، سازگاری ندارد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

🔸همچنین در صورتی که به طور مثال، خریدار آپارتمان راضی شده باشد که آپارتمان را بدون پارکینگ یا انباری معامله کند، باز هم مالک نمی‌تواند آن‌ها را به غیر از مالکان آن مجموعه بفروشد.

🔸در صورت فروش به غیر نیز، چنانچه مبایعه‌نامه عادی باشد، این عمل دارای اثر قانونی نیست و اگرمبایعه‌نامه رسمی باشد، مالک یا مالکان سایر طبقات به‌عنوان ذی‌نفع می‌توانند بطلان این معامله را از دادگاه خواستار شوند.

منبع : کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه دعاوی ملکی ، املاک در دپارتمان تخصصی،ملکی مشهد وکالت