وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد

 دپارتمان حقوقی- تخصصی مشهد وکالت با مدیریت جناب آقای سعید عابدیان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی. به عنوان تنها دپارتمان حقوقی- تخصصی ویژه دعاوی ملکی-املاک در مشهد و سایر دعاوی حقوقی در مشهد ضمن رعایت اصول قانونمندی و پرستیژ حرفه ای با کادری مجرب از وکلای فرهیخته و متخصص آقا و خانم در هر یک از موضوعات حقوقی از جمله: دعاوی ملکی-املاک، دعاوی تجاری، دعاوی خانواده، ارث ، قرارداد ها، داوری، امور کیفری و… مفتخر است حقوق حقه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی-حقوقی را احقاق نماید.

مشاوره حقوقی

وکیل خوب در مشهد

بررسی برخی از موضوعات حقوقی رایج در محاکم

? در چه مواردی زن می‌‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید؟

1-⚡️عدم پرداخت نفقه زن و انجام سایر حقوق واجب زن به مدت شش ماه.

2-⚡️بدرفتاری غیر قابل تحمل مرد با زن و فرزندان.

3-⚡️بیماری خطرناک غیر درمان مرد در حدی که سلامت زن را به خطر اندازد.

4-⚡️دیوانه بودن مرد در زمانی که امکان فسخ نباشد.

5-⚡️اشتغال مرد به کاری که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه می‌‌زند.

6-⚡️محکومیت به حبس در حال اجرا از 5 سال به بالا ( مرد در زندان باشد ).

وکیل خوب در مشهد

7-⚡️اعتیادی که به اساس زندگی خانوادگی ضرر بزند مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد شود.

8-⚡️ترک بدون علت خانواده یا غیبت یکسره به مدت 6 ماه بدون دلیل موجه.

9-⚡️محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرمی، که اجرای مجازاتش آبرو و موقعیت زن رابه خطر بیاندازد.

10-⚡️بچه‌‌دار نشدن مرد پس از 5 سال زندگی مشترک.

11-⚡️مفقودالاثر شدن زوج به مدت طولانی( به مدت 6 ماه از زمان مراجعه زوجه به دادگاه).

12-⚡️ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسرش.

وکیل خوب در مشهد

? آیا می دانید در صورتی که مستاجر در مدت اجاره و قبل از پایان آن درخواست فسخ قرارداد اجاره کند، موجر مکلف نیست تن به فسخ قرارداد دهد و رهن را به مستاجر برگرداند؟

?قرارداد اجاره عقد لازم است و عقد لازم را نمی‌توان به آسانی فسخ کرد. به این ترتیب نه موجر می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند و نه مستاجر؛ اما قانونا می‌تواند حق فسخی پیش‌بینی شود.

?برای مثال، ملکی را که مستاجر اجاره کرده است و احساس می‌کند متضرر شده است، یعنی بیش از قیمت واقعی آن ملک اجاره داده شده است؛ در این حالت مستاجر می‌تواند از طریق دادخواست تقاضای فسخ قرارداد به علت ضرر کند.

وکیل خوب در مشهد

چگونه از وجود شکایت علیه خودمان مطلع شویم؟ چکار کنیم‌ که در مورد ما آدرس غیر واقعی به دادگاه ندهند ؟

✅ با ثبت نام در سامانه ثنا و از طریق کد ملی خود می‌توانید از شکایت احتمالی طرح شده مطلع شوید.

برای ثبت نام در سامانه ثنا به دفاتر الکترونیک قضایی و یا کافی نت ها مراجعه بفرمایید.

وکیل خوب در مشهد

در ضمن پس از ثبت نام در سامانه ثنا ، ابلاغیه ها ، احضاریه ها و دادنامه های دادگستری از طریق کلانتری یا اداره پست و توسط مامور به آدرس شما ارسال نخواهد شد بلکه به گوشی همراه شما ارسال می گردد و از سوی دیگر ، کسی نمی تواند آدرس دروغین از شما به محاکم داد گستر ی داده و از غیبت شما در جلسات دادگاه سوء استفاده کرده و علیه شما رای غیابی بگیرد.

از این رو برای ثبت نام در سامانه ثنا عجله کنید و از این امکان قوه قضائیه، حداکثر استفاده را بنمایید.


وکیل خوب در مشهد

✳️ آیا می دانید برای تخلیه ملک باید به کجا مراجعه کنید؟

✅ بنابه ماده 2 قانون روابط موجر و مستاجر 76 در صورتی که ملک مسکونی هدف تخلیه باشد درخواست تخلیه باید به شورای حل اختلاف ارسال شود و در صورتی که ملک تجاری بوده و دارای سرقفلی و حق کسب و پیشه باشد باید به دادگاه مراجعه شود.

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد

✅ آیا می دانید مجازات قتل در تصادفات رانندگي چیست؟

چنانچه شخصي به علت بي مبالاتي ،يا عدم رعايت مهارت رانندگي منجر به قتل شخصي شود علاوه بر پرداخت ديه به شش ماه تا سه سال حبس یا جزای نقدی محكوم ميشود.

وکیل خوب در مشهد

طبق قانوت حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ در خصوص مهریه صرفا تا ۱۱۰ عدد سکه تمام بهار آزادی یاد معادل آن امکان جلب زوج وجود دارد و با پرداخت این مبلغ خواه نقدی یا اقساط، زوج آزاد خواهد شد. نسبت به الباقی مهریه امکان جلب وجود ندارد ولی اگر اموالی از زوج به دست آید (حتی در آینده) قابل توقیف می باشد.

اگر مردی از بابت مهریه چه از دادگاه و چه از طریق اجرای ثبت، ممنوع الخروج شده باشد پس از اثبات اعسار ممنوع الخروجی او رفع می گردد.

وکیل خوب در مشهد

جرم خیانت در امانت

اگر فردی که مال به وی سپرده شده است، از بازگرداندن آن در هنگام مطالبه (از سوی مالک و یا نماینده‌ی قانونی وی) خودداری کند و یا مال را صرف منظوری کند، غیر از آنچه که مالک تعیین نموده، خیانت در امانت تحقق میابد.

«اصطلاحات موارد خیانت در امانت»

۱. امین: شخصی است که مالی از طرف مالک آن به او سپرده میشود تا در زمان مشخصی به او بازگرداند و یا به مصرف معینی برساند.

۲. مال مورد امانت: مالی است که شخص مالک به امین میدهد تا نگهداری کند مثلا کتابی را به صورت امانت به دوستش میدهد. کتاب، مال مورد امانت است.

۳. خائن: فرد امینی بوده که مالک، مال مورد امانت را به او سپرده تا نگهداری کند و یا به مصرف خاصی برساند ولی مال را تلف کرده و یا مورد استفاده قرار داده است.

وکیل خوب در مشهد

ارکان تشکیل دهنده خیانت در امانت

هر جرمی از سه رکن تشکیل شده است:

رکن مادی: عبارت است از استعمال، تصاحب، اتلاف و یا مفقود کردن. مال مورد امانت که می تواند به صورت انجام دادن کاری و یا انجام ندادن یک کار باشد.

رکن معنوی: سوء نیت عام و سوء نیت خاص است. سوء نیت عام به معنی انجام عمدی عمل تصاحب، استعمال، تلف یا مفقود نمودن مال موضوع امانت است و سوء نیت خاص یعنی قصد و اراده ورود ضرر به غیر است.

رکن قانونی: ماده ۶۷۴ قانون تعزیرات و قانون مجازات اسلامی

وکیل خوب در مشهد

مجازات خیانت در امانت

هر گاه اموال منقول مثل خودرو یا غیرمنقول مثل ملک یا نوشته هایی از قبیل سفته و چک و قبض و مانند آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی اجرت به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیاء مذکور برگردانده شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها مصرف یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

وکیل خوب در مشهد

طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

هنگامی که خریدار و فروشنده قولنامه یا مبایعه نامه ای را بین خود تنظیم میکنند  به دنبال عقد قرارداد دفترخانه ی اسناد رسمی یک وقت قبلی برای متعاملین مشخص میکند و طرفین متعهد میشوند که در تاریخ تعیین شده در دفترخانه به منظور تنظیم سند رسمی و پرداخت الباقی ثمن، حضور پیدا کنند.

در صورتیکه فروشنده در دفتر اسناد رسمی حاضر نشود خریدار میتواند با حضور خود در دفتر اسناد رسمی ( در تاریخ معین ) و تهیه الباقی ثمن معامله ، صدور گواهی عدم حضور را از سردفتر بخواهد که در این گواهی درج میشود که خریدار در تاریخ مقرر در دفتر خانه حضور داشته اما فروشنده بدون هرگونه عذر موجهی از حضور و انجام تعهد خود ، خودداری کرده است.

وکیل خوب در مشهد

نکات بسیار مهم در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی غیر منقول

1- وجود قراردادی که به صراحت تعهد به انتقال مال غیرمنقول مورد معامله را جزء تعهدات فروشنده آورده باشد.

2- در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی تعهد صریح فروشنده در قرارداد به حضور در تاریخ معین در دفتر اسناد رسمی مشخص جهت امضاء سند انتقال.

3- مطلوب است که وجه التزام یا به اصطلاح جریمه ی موثری برای عدم حضور فروشنده در دفتر اسناد رسمی، پیش بینی شده باشد.

4- گواهی عدم حضور فروشنده در دفتر اسناد رسمی از دفترخانه معینه توسط خریدار اخذ شده باشد.

5- اگر اظهار نامه ای برای حضور در دفتر اسناد رسمی بوسیله خریدار به فروشنده ابلاغ شده تصویر برابر اصل شده آن پیوست دادخواست شود.

6- در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی عنداللزوم تامین دلیل برای اثبات تصرف خریدار در مورد معامله انجام و سوابق آن پیوست دادخواست شود.

7- قبل از اقامه دعوی اطمینان حاصل شود که ملک مورد معامله در رهن با بازداشت نباشد. زیرا دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت است رای نخواهد داد.

8- در صورتی که مورد معامله بنا ( اعم از مسکونی ،تجاری ،اداری ) است قبل از اقامه دعوی اطمینان حاصل شود که ملک مورد معامله دارای پایان کار و گواهی عدم خلاف از شهرداری می‌باشد. زیرا صدور و انتقال سند در شهرها منوط به پایان کار و گواهی عدم خلاف شهرداری است.

9- در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی  مورد معامله باید دارای سابقه ثبتی یا در جریان ثبت باشد. برای املاکی که سابقه ثبتی ندارد یا در جریان ثبت نیست انتقال سند رسمی موضوعیت ندارد. دادخواست بایستی به تعداد فروشندگان بعلاوه یک نسخه و به دادگاه محلی که ملک در آنجا قرار دارد تسلیم شود.

وکیل خوب در مشهد

دادگاه صالح برای رسیدگی به الزام به تنظیم سند رسمی

مطابق ماده 12 قانون آیین دادرسی مدنی دادگاه صالح برای رسیدگی به امور مربوط به اموال غیر منقول دادگاهی است که محل وقوع ملک در حوزه ی آن دادگاه باشد اگرچه خوانده در آن حوزه مقیم نباشد.

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد

مزایای تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل چیست؟

مدت زمانی که سند رسمی به نام خریدار میشود کمتر می‌باشد. نیازی به حضور خریدار در دادگاه و مراحل رسیدگی نخواهد بود.وکیل میتواند خسارتی را که در قرارداد پیش بینی شده است را سریعا از فروشنده مطالبه کند.در صورتیکه ملک در رهن باشد وکیل میتواند فک رهن آن را از فروشنده بخواهد.در صورتیکه فروشنده حاضر به انتقال و تنظیم سند نشد وکیل میتواند با حضور مامور دادگاه برای تنظیم سند رسمی به نام خریدار در محضر اقدام کند.

وکیل خوب در مشهد

وکالت بلاعزل چیست؟

وکالت به مفهوم دادن نمایندگی است، چیزی که در قانون از آن به عنوان نیابت یاد شده و بر پایه اعتماد داده می‌شود. فردی که امور به او واگذار می‌شود وکیل و کسی که به شخص دیگری وکالت می‌دهد، موکل نام دارد.

وکالت بلاعزل وکالتی است که در آن موکل به تنهایی نمی‌تواند وکیل را عزل کند. یعنی در وکالت‌نامه وکالت وکیل یا عدم‌ عزل وکیل در ضمن عقد، شرط شده باشد. در این حالت موکل دیگر حق عزل وکیل و فسخ وکالت را ندارد.

وکیل خوب در مشهد

آیا وکالت بلاعزل به معنای فروش ملک است؟

خیر. وکالت به مفهوم دادن نمایندگی است، چیزی که در قانون از آن به عنوان نیابت یاد شده و بر پایه اعتماد داده می‌شود. فردی که امور به او واگذار می‌شود وکیل و کسی که به شخص دیگری وکالت می‌دهد، موکل نام دارد.

آیا در وکالت بلاعزل، موکل می‌تواند به تنهایی وکیل را عزل کند؟

خیر. وکالت بلاعزل وکالتی است که در آن موکل به تنهایی نمی‌تواند وکیل را عزل کند. یعنی در وکالت‌نامه وکالت وکیل یا عدم‌ عزل وکیل در ضمن عقد، شرط شده باشد. در این حالت موکل دیگر حق عزل وکیل و فسخ وکالت را ندارد.

وکیل خوب در مشهد

چرا وکالت بلاعزل بین فروشنده و خریدار بسته می‌شود؟

به دلایلی مانند اطاله زمانی نقل و انتقال ملک، هزینه دار بودن نقل و انتقال، در دسترس نبودن سند یا عجله‌ای که فروشنده دارد، سند به نام خریدار زده نمی‌شود و مابین خریدار و فروشنده قرارداد وکالت بلاعزل بسته می‌شود و فروشنده، خریدار را برای انجام امور مربوط به سند مانند گرفتن استعلام‌های ثبتی و مفاصا حساب‌های شهرداری و در نهایت ثبت سند، وکیل می‌کند.

وکیل خوب در مشهد

در صورت مرگ طرفین، تکلیف وکالت بلاعزل چه می‌شود؟

این قرارداد با مرگ طرفین، جنون طرفین، یا استعفای وکیل باطل می‌شود. پس بهتر است فقط برای انجام امور اداری این وکالت انجام شود و اگر ملکی به صورت وکالتی خرید و فروش می‌کنید، خیلی سریع وکالت آن را به سند قطعی انتقال تبدیل کنید.

آیا در وکالت بلاعزل حق دخالت و انجام امور از موکل گرفته می‌شود؟

خیر. در وکالت بلاعزل، موکل می‌تواند خودش تمام کارهای مربوط به معامله را انجام دهد و این حق از او گرفته نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید تمام کارها توسط وکیل انجام شود، به طور صریح در وکالت‌نامه قید کنید که «موکل حق دخالت و اجرای امور را ندارد.»

وکیل خوب در مشهد

اگر موکل فوت کند، تکلیف وکالتنامه و وکیل چیست؟

اگر موکل فوت کند، و خریدار هنوز سند مالی که خریده است به نام نزده باشد، باید وراث متوفی برای انتقال و امضای سند رسمی اقدام کنند. چون قرارداد با فوت موکل فسخ شده است.

وکیل خوب در مشهد

آیا می‌توان برای معامله‌های وراثتی و شراکتی، وکالت بلاعزل انجام داد؟

بله. اما بهتر است از انجام وکالت در مورد معامله‌های وراثتی و شراکتی که موکلین بیش از یک نفر هستند، بپرهیزید.

با وکالت بلاعزل آیا فروشنده حق فروش ملک به دیگری را دارد یا خیر؟

بله دارد. زمانی که شما از طریق وکالت بلاعزل ملکی را خریداری می‌کنید، تا زمانی که سند نزنید، شما صاحب خانه نیستید. در این شرایط فروشنده حق فروش ملک به دیگران را دارد.

وکیل خوب در مشهد

برای جلوگیری از فروش مجدد ملک توسط موکل به دیگری، باید چه کار کرد؟

همزمان با تنظیم وکالت‌ نامه، مبایعه‌ نامه هم تنظیم کنید و در وکالت‌ نامه حق فروش ملک به شخص دیگر را از فروشنده بگیرید. با تنظیم مبایعه‌ نامه یعنی شما مالک ملک هستید و هر مشکلی پیش بیاید، می‌ توانید در دادگاه ثابت کنید.

آیا برای نوشتن وکالت‌ نامه باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد؟

بله. برای تنظیم وکالت‌ نامه حتما به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید. وکالت نامه شما باید به صورت کتبی نوشته شود و در دفترخانه‌های رسمی به ثبت برسد. در غیر این صورت وکالت شما فسخ شده، و قانونی نیست.

وکیل خوب در مشهد

✍ با وکالت بلا عزل نیز همچنان مالک اصلی ملک نخواهید بود.

دقت داشته باشید حتی زمانی که شما دارای وکالت بلا عزل هستید در واقع به صورت قانونی مالک ملک خود نیستید. بهتر است هر چه سریع‌تر جهت اقدام برای تبدیل وکالت‌نامه به سند قطعی و نقل و انتقال ملک اقدامات لازم را انجام بدهید.

وکیل خوب در مشهد

«تعریف ترکه»

دارایی متوفی به دو بخش مثبت و منفی تقسیم می شود، بخش مثبت دارایی عبارتست از حقوق و اموال و مطالبات متوفی از اشخاص دیگر و بخش منفی آن عبارتست از بدهی ‌هایی که متوفی به دیگران حتی وارثان خود دارد. مجموع بخش مثبت و منفی دارایی متوفی “ ترکه ” نامیده می‌شود.

طبق فتوای فقها، دیه از حیث اینکه سبب ایجاد حق در زمان مورث شده و همچنین با توجه به اینکه ماهیت کیفری دیه بر جنبه مدنی آن غلبه دارد، به عنوان اجزا ماترک تلقی می‌شود.

وکیل خوب در مشهد

مرجع رسیدگی به امور راجع به ترکه

مرجع صالح رسیدگی به امور راجع به ترکه، دادگاه بخشی است که آخرین اقامتگاه متوفی در ایران در حوزه آن دادگاه بوده و اگر متوفی در ایران اقامتگاه نداشته باشد، دادگاه آخرین محل سکونت متوفی صالح به رسیدگی است همچنین اگر متوفی در ایران ساکن هم نبوده باشد، دادگاهی که اموال غیرمنقول متوفی در حوزه آن واقع شده، صالح است و اگر اموال غیرمنقول نیز در حوزه‌های متعدد واقع باشند، دادگاهی که که قبل از همه اقدام کرده، صالح است.

مراحل تقسیم ترکه

1- تصفیه ترکه
2- تحریر ترکه
3- مهر و موم ترکه

وکیل خوب در مشهد

« مفهوم تصفیه ترکه »

تصفیه ترکه به معنای این است که زمانی که فردی فوت می کند، می بایست در درجه اول تمامی دیون و بدهی های متوفی از دارایی های او پرداخت گردد و هم چنین در وهله بعد می بایست مواردی که بر طبق وصیت نامه متوفی مشخص شده است به ترتیب انجام گیرد. ماده ٢۶٠ قانون امور حسبی مقرر میدارد: مقصود از تصفیه ترکه تعیین دیون و حقوق بر عهده متوفی و پرداخت آنها و خارج کردن مورد وصیت از ماترک است.
به عبارتی تصفيه تركه پس از فوت متوفی کلیه دیون او حال می‌گردد. مثل اینکه اگر چک مدت داری از متوفی در دست شخصی وجود داشته باشد، از زمان فوت، آن چک حال می‌گردد. بنابراین ادای بدهی متوفی بر پرداخت حقوق وراث در اولویت می‌باشد و چنانچه متوفی هر گونه بدهی داشته باشد، می‌بایست در ابتدا این بدهی ‌ها به طلبکاران پرداخت گردد و پس از آن باقی اموال بین وراث تقسیم گردد. 

وکیل خوب در مشهد

« مفهوم تحریر ترکه »

تحریر ترکه به معنی لیست کردن تمام اموال و دیون متوفی در حضور وراث، نماینده قانونی ،وصی، طلبکاران و سایر اشخاص ذینفع می باشد.
در مدت تحریر ترکه هرگونه تصرف در ماترک ممنوع است.

وکیل خوب در مشهد

« مفهوم مهر و موم ترکه »

مهر و‌ موم ترکه عبارت است از اقدامی که توسط مراجع قضایی صورت می‌گیرد تا ورثه از هرگونه استفاده و دخل‌ و ‌تصرف در ترکه ممنوع شوند و این امر به‌منظور حفظ و نگهداری از ترکه انجام می‌گیرد. مهر و موم ترکه صرفاً با درخواست هریک از ورثه متوفی یا نماینده قانونی آنان، موصی‌له در صورتی که وصیت به جزء مشاع شده باشد، طلبکار متوفی و وصی انجام می‌گیرد و همین افراد نیز حق رفع مهر و موم ترکه را دارند.

وکیل خوب در مشهد

آیا مقام رسیدگی کننده به جرم رابطه نامشروع می‌تواند دستور استعلام پرینت پیامک ها و شنود مکالمات را صادر کند ؟

پاسخ: بله در صورتیکه مقام تحقیق یا قاضی پرونده این موضوع را ضروری تشخیص دهد می تواند حسب مورد دستور شنود یا استعلام صادر نماید.

وکیل خوب در مشهد

«رابطه نامشروع و پرینت پیامک»

آیا داشتن یک رابطه پیامکی با زن شوهر دار جرم محسوب می شود؟
بله، در صورت اثبات هر دو نفر مجرم شناخته خواهند شد و محکوم می شوند.

اگر شوهر خانم بخواهد پرینت پیامک ها را از مخابرات بگیرد با وجود این که سیم کارت به نام او نیست باز این کار انجام شدنی خواهد بود؟
بله، در صورت شکایت شوهر مبنی بر رابطه نامشروع دادگاه مجوز این اقدام را به او می دهد.

آیا پرینت اس ام اس و پیامک به روی تمام خطوط موبایلی انجام می پذیرد؟
بله، چه خط دائمی یا اعتباری باشد، چه خط ایرانسل، تالیا، همراه اول و غیره باشد. فرقی نمیکند. پرینت پیامک ها انجام پذیر خواهد بود.

این پرینت تا چه مدت انجام می پذیرد؟
معمولا به طور عادی پرینت مکالمات ۶ ماه قبل داده خواهد شد که اگر لازم باشد بنا به درخواست دادگاه می تواند تغییر کند.

وکیل خوب در مشهد

آیا خواستگار می تواند پرینت پیامک های من را در گذشته بگیرد؟

پاسخ: بدون هیچ دلیلی این اقدام امکان پذیر نخواهد بود. فقط در شرایطی که دادگاه این کار را دستور بدهد انجام پذیر خواهد بود.

خواستگارم میگوید پرینت اس ام اس های من رو از مخابرات با آشنایی که دارد گرفته است، آیا این امکان دارد؟

پاسخ: خیر امکان پذیر نبوده، بدون دلیل محکمه پسند دادگاه نمی‌تواند دستور پرینت زیر مکالمات و متن پیامک ها را بدهد و هیچ کارمندی در این بخش اجازه مشاهده به مکالمات خصوصی افراد را ندارد و در فرض محال اگر چنین اقدامی صورت پذیرفته باشد میتوانید از آنها شکایت کنید.
آیا رابطه نامشروع را میتوان به دلیل متن پیامک ها اثبات کرد؟ مثلا در متن پیام ها صحبت از قرار برای انجام عمل غیر شرعی شده باشد؟

وکیل خوب در مشهد

در هر صورت این به عهده قاضی پرونده می باشد. که ایشان بعد از ورود به این پرونده و در اختیار داشتن مدارک رای خود را اعلام خواهد کرد. در هر صورت نه می توان گفت پیامک غیر شرعی دلیل کافی می‌باشد و نه می توان گفت بی تاثیر در روند کار دادگاه خواهد بود.
اگر خط به نام فرد دیگری باشد چگونه اثبات خواهد شد؟

پاسخ : قاضی تنها فرد تصمیم گیرنده در این مورد است و بنا به مدارک موجود می تواند فرد را مجرم یا تبرئه کند.

وکیل خوب در مشهد

✳️ آیا می دانید برای انحصار وراثت چه باید کرد و مدارک لازم کدامند؟

وقتی شخصی فوت می‌کند باید مشخص شود چه کسانی از او ارث می‌برند تا درباره میراث او تعیین تکلیف شود. به این فرایند که از سوی مراجع قانونی و با تشریفات مشخصی انجام می‌شود، انحصار وراثت می‌گویند.

وکیل خوب در مشهد

صدور گواهی انحصار وراثت، مستلزم ارائه درخواست وراث متوفی یا دیگر اشخاص ذی‌نفع به شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت متوفی است.

درخواست مذکور، باید دربردارنده مشخصات کاملِ محل سکونت درخواست‌کننده، متوفی، تمامی وراث و نسبت هر یک از آن‌ها با متوفی باشد.

گواهی فوت صادر شده توسط ثبت احوال، رونوشت برابر با اصل شناسنامه ورثه، رونوشت برابر با اصل سند ازدواج زوجه دایمی متوفی، استشهادیه دال بر منحصر بودن وراث به اشخاص نامبرده و گواهی تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارث نیز از جمله مدارکی است که باید به درخواست انحصار وراثت ضمیمه شود.

وکیل خوب در مشهد

در مواردی که ارزش اموال متوفی بیشتر از ۱۰ میلیون ریال باشد، شورای حل اختلاف پس از ملاحظه مدارک و با هزینه متقاضی، درخواست وی را یک نوبت در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار یا محلی آگهی می‌کند. اگر پس از گذشت یک ماه از تاریخ نشر آگهی، کسی به آن اعتراض نکند، بدون تشکیل جلسه رسیدگی و دعوت از وراث، گواهی انحصار وراثت صادر می‌شود. اما در صورت اعتراض، پس از تشکیل جلسه‌ای، تصمیمات لازم برای رسیدگی به دعاوی گرفته خواهد شد.

وکیل خوب در مشهد

✳️ آیا می دانید درصورتی که موجودی حساب صادر کننده چک کم باشد ، می توانید همان موجودی را دریافت کنید؟

چنانچه در هنگام برگشت زدن چک، متوجه شدید که بخشی از وجه چک در حساب موجود است، ممکن است بانک صرفا اقدام به برگشت زدن چک نماید.

درچنین شرایطی به خاطر داشته باشید که طبق قانون صدور چک، حق دارید از بانک بخواهید، موجودی حساب را به شما پرداخت و برای مابقی مبلغ که پرداخت نشده، گواهی عدم پرداخت صادر نماید.
در این حالت، بانک، چک را از شما گرفته و گواهی عدم پرداخت بخشی از وجه چک، جانشین اصل چک خواهد بود.

وکیل خوب در مشهد

آیا می دانید استفاده از لباس های نظامی و انتظامی به عنوان مامور قلابی جرم است؟
معرفی خود به عنوان ماموران نظامی و انتظامی و پوشیدن لباس آنها هم یکی از شگردهای رایج میان کلاهبرداران است.
مطابق ماده 556 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، هرکس بدون مجوز و به صورت علنی لباس‌های رسمی ماموران نظامی یا انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا نشان‌ها، مدال‌ها یا سایر امتیازات دولتی را بدون تغییر یا با تغییر جزیی که‌ موجب اشتباه شود مورد استفاده قرار دهد در صورتی که عمل او به ‌موجب قانون دیگری مستلزم مجازات شدیدتری نباشد به حبس ازسه ماه تا یک سال یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا شش میلیون ریال محکوم خواهد شد و در صورتی که از این عمل خود سوء استفاده کرده باشد، به هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در مشهد توسط وکلای مجرب و متخصص اعم از وکیل آقا – وکیل خانم در هر یک از دعاوی حقوقی و امور کیفری به صورت تخصصی از جمله:

مشاوره حقوقی- وکالت تخصصی در دعاوی ملکی، املاک و اراضی در مشهد
مانند: دعاوی خلع ید، رفع تصرف عدوانی،  الزام به تنظیم سند رسمی، املاک مشاع، تخلیه املاک تجاری،اثبات مالکیت… در مشهد

مشاوره حقوقی- وکالت تخصصی در ابطال معامله، فسخ مبایعه نامه، فسخ قرارداد… در مشهد

مشاوره حقوقی_ وکالت تخصصی
در انواع دعاوی تجاری مانند چک،  سفته ، وصول مطالبات … در مشهد

مشاوره حقوقی _وکالت تخصصی
در انواع دعاوی خانواده: مانند  مطالبه مهریه، طلاق، طلاق توافقی، عدم تمکین… در مشهد

مشاوره حقوقی_وکالت تخصصی در امور کیفری مانند: کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، انتقال مال غیر…در مشهد

مشاوره حقوقی_وکالت تخصصی در انواع دعاوی وصایت، ارث، گواهی انحصار وراثت، تقسیم ترکه، مطالبه سهم الارث… در مشهد

مشاوره حقوقی- وکالت تخصصی در امور داوری در مشهد

تنظیم وکالتنامه، توافقنامه و قرارداد اعم از قراردادهای پیمانکاری، قراردادهای تجاری، قراردادهای ملکی در مشهد

تنظیم اوراق قضایی مانند شکوائیه، اظهارنامه، دادخواست در مشهد

وکیل خوب در مشهد

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳ : در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران- مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

وکیل در مشهد

بهترین وکیل در مشهد

بهترین وکیل مشهد

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب مشهد

وکیل متخصص در مشهد

وکیل متخصص مشهد

وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

وکیل متخصص ملکی مشهد

وکیل ملکی خوب در مشهد

وکیل ملکی خوب مشهد

وکیل خوب ملکی مشهد

بهترین وکیل املاک در مشهد

وکیل فسخ قرارداد در مشهد

وکیل فسخ معامله در مشهد

وکیل خوب تجاری در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خوب خانم در مشهد

وکیل خوب خانم مشهد

وکیل خانم در مشهد

وکیل خانم مشهد

بهترین وکیل ارث در مشهد

وکیل ارث مشهد

بهترین وکیل مهریه در مشهد

بهترین وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل کیفری در مشهد