وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

⁉️ آیا می دانید هک وای فای و استفاده از حجم اینترنت دیگران جرم می باشد؟

پاسخ: طبق ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه ای هر كس به طور غيرمجاز داده‌هاي متعلق به ديگري را بربايد، چنانچه عين داده‌ها در اختيار صاحب آن باشد، به جزاي نقدي از يك ميليون ريال تا ۲۰ ميليون ريال و در غير اين صورت به حبس از ۹۱ روز تا يك سال يا جزاي نقدي از ۵ ميليون ريال تا ۲۰ ريال يا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.
بنابراین چنین عملی مصداق کلاهبرداری و سرقت رایانه ای محسوب می شود.

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

⁉️ آیا می دانید در هنگام صدورسفته به چه نکاتی توجه کنید؟

1- درج تاریخ صدور سفته

2- درج مبلغی معین برای سفته

3- تعیین گیرنده وجه:اگر می خواهید سفته شما در بازار نچرخد حتما این گزینه را پر کنید.

4- درج تاریخ وصول سفته

در صورت پر نکردن موارد بالا بر روی سفته، ظاهرا شما به گیرنده سفته وکالت داده­‌اید که سند را از طرف شما تکمیل کند‼ ️پس او می­‌تواند در تکمیل آن تنها منافع خود را در نظر بگیرد.

وکیل در مشهد

آیا میدانید مجازات مزاحمت درآپارتمان چیست؟

پاسخ: یکی از اصول مربوط به فرهنگ آپارتمان نشینی، رعایت حقوق دیگران است که مباحث حقوقی و قوانین مربوطه اش باید به دقت مورد توجه قرار گیرد . ضمن این که نهادینه کردن فرهنگ صحیح آن با قوانین و ضوابط خاص، زمان بر و طولانی است. در چنین شرایطی متاسفانه برخی آپارتمان نشین ها تصور می کنند تمام یک ساختمان یا مجتمع مسکونی متعلق به آنها است. پس با نادیده گرفتن حقوق دیگران، ایجاد مزاحمت می کنند. برخی افراد زباله های خود از ته سیگار گرفته تا پوست میوه و روکش شکلات را در مسیر راهرو، حیاط، پارکینگ، راپله ها و … می ریزند یا این که فرزندانشان هنگام استراحت ساکنین با بازی در حیاط، پارکینگ و راهپله ها به شدت سر و صدا به پا می کنند که می بایست به این موضوع نیز توجه جدی داشت.

همچنین مهمانان برخی از آپارتمان نشین ها نیز نیمه های شب بدون هیچ ملاحظه ای در راهرو و راپله ها بلند حرف می زنند و می خندند یا بچه ها را با صدای بلند فرا می خوانند که موجبات مزاحمت دیگران را فراهم می نمایند. درگیری و مشاجره لفظی ساکنین یک آپارتمان، آرامش دیگران را سلب می کند. مدیر ساختمان یا هیئت مدیره بر اساس قانون تملک آپارتمان ها مجاز هستند به همسایه های مزاحم تذکر دهند. چنانچه در رفتار آنان تغییری حاصل نشد، مدیر ساختمان بر اساس وظیفه قانونی اش می تواند به استناد مواد ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی که از مجازات های باز دارنده نیز محسوب می شود، به اتهام سلب آسایش و آرامش از آنان شکایت کند.

وکیل در مشهد

آیا می دانید؟ مالی که هنوز وجود ندارد و فرض و احتمال بر این است که در زمان آینده خریداری خواهد شد، نمی‌تواند به‌عنوان مهریه در نظر گرفته شود و چنین شرط مبهمی باطل است.
یعنی اگر شرط شود داماد سه دانگ از آپارتمانی را که در آینده نامعلوم خواهد خرید، به نام همسرش کند،‌ این شرط به دلیل ابهام داشتن، باطل است.

آیا می دانید اموال شهرداريها اعم از منقول و غيرمنقول بر دو نوع تقسيم مي‌شود.؟ اموال اختصاصي و اموال عمومي

1- اموال اختصاصي شهرداري‌ اموالي است كه شهرداري حق تصرف مالكانه نسبت به آنها را دارد از قبيل اراضي و ابنيه و اثاثه و نظائر آن.

2-اموال عمومي شهرداري اموالي است كه‌متعلق به شهر بوده و براي استفاده عموم اختصاص يافته است مانند معابر عمومي، خيابانها، ميادين، پلها، گورستانها، سيل برگردان مجاري آب و فاضل‌آب و متعلقات آنها، انهار عمومي، اشجار اعم از اشجاري كه شهرداري يا اشخاص در معابر و ميادين عمومي غرس نموده باشند، چمن كاري، گل كاري و‌امثال آن./ماده ۴۵ آئین نامه مالی شهرداری ها مصوب ۱۳۴۶/۰۴/۱۲ کمیسیون مشترک مجلسین

وکیل در مشهد

آیا می دانید دیه دوم چیست؟

در صورت بروز حادثه، اگر شخصی فوت نکند اما صدمات وارده به او منجر شود تا دیه اواز یک دیه ی کامل فراتر رود به آن دیه دوم می گویند.

بطور مثال اگر شخصی قطع نخاع شود، به علت از دست دادن توانایی استفاده از دو دست، دو پا، عدم داشتن کنترل بر اجابت مزاج از دست دادن توانایی باربری و…، بیشتر از یک دیه ی کامل به شخص تعلق میگیرد که درصورت عدم خریداری این پوشش در بیمه های مسئولیت اگر حادثه ای این چنین رخ دهد باید کارفرما باقی مانده ی دیه را از جیب خود پرداخت کند.

منبع : کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در مشهد وکالت

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد