وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکالت تخصصی در مشهد

وکالت تخصصی در مشهد

آیا می دانید مهریه قراردادن خانه‌‌ای که شوهر در آینده خواهد خرید، باطل است ؟ آیا این شرط در عقدنامه که در صورت خانه دار شدن زوج سه دانگ خانه به عنوان مهریه بنام زوجه شود اعتبار دارد؟
پاسخ: مالی که هنوز وجود ندارد و فرض و احتمال بر این است که در زمان آینده خریداری خواهد شد، نمی‌تواند به‌عنوان مهریه در نظر گرفته شود و چنین شرط مبهمی باطل است.

وکالت تخصصی در مشهد

وکالت تخصصی در مشهد

یعنی اگر شرط شود داماد سه دانگ از آپارتمانی را که در آینده نامعلوم خواهد خرید، به نام همسرش کند،‌ این شرط به دلیل ابهام داشتن، باطل است.
مگر اینکه زمان مشخصی را تعیین کنند؛‌ مثلا طی شش‌ماه آینده.
هم‌چنین باید ملکی که در آن زمان مشخص خواهد خرید معلوم باشدبه این ترتیب می‌توان چنین تعهدی را به عنوان شرط ضمن عقد بر عهده زوج گذاشت.
البته با ذکر مشخصات کامل ملک و هم‌چنین مهلت زمان انجام شرط.

وکالت تخصصی در مشهد

آیا می دانید برائت نامه پزشکی چیست؟

پاسخ: برائت نامه پزشکی این است که پزشک قبل از شروع به اقدام تشخیصی و درمانی ، خطرات احتمالی را به بیمار یا ولی او تذکر دهد و کتبا برائت اخذ نماید تا در صورت بروز خسارت جانی به بیمار ،مسئول و مدیون نباشد.
با اخذ برائت به پزشک اجازه داده می شود تا بر اساس تخصص و صلاحیت خود بتواند در مقام تشخیص یا درمان، بیمار را با توجه به موازین علمی در معرض آسیب های احتمالی و لازم با روشهای طبی قراردهد. چنانچه بیمار در طی درمان دچار عوارض یا نقص عضوی گردد در صورتی که پزشک براساس موازین علمی و فنی عمل کرده باشد مقصر نیست.

وکالت تخصصی در مشهد

آیا می دانید ؟

اگر پدر از دادن فرزندان زیر 7 سال به مادر خودداری کند، مادر می‌تواند با مراجعه به دادگاه، اولا الزام زوج را به پرداخت نفقه فرزند بخواهد و ثانیا برای صدور دستور موقت مبنی بر استرداد (پس دادن) فرزند، درخواست دهد.
با توجه به اینکه قانون، حضانت را با مادر دانسته، دیگر نیازی نیست که وی امری را در دادگاه اثبات کند. به همین دلیل، دادگاه بدون رعایت تشریفات قانونی و خارج از نوبت، حکم استرداد طفل را صادر می‌کند و این حکم فورا قابل اجراست تا مادر بتواند با پرداخت نفقه از سوی خود یا به شرط مطالبه بعدی از زوج به وظیفه حضانت در قبال طفل یا اطفال خود عمل کند.

وکالت تخصصی در مشهد

آیا می دانید هیچ اداره ای نمی تواند به بهانه مرخصی رفتن کارمند خود از ارائه خدمت به مراجعین امتناع کند؟

طبق ماده 5 و 9 آیین نامه مرخصی موضوع ماده 84 قانون مدیریت خدمات کشوری کارمند مکلف است قبل از مرخصی تقاضای خود را به مدیر واحد مربوطه تقدیم نماید و مدیر مسئول در صورت موافقت باید وظایف مربوط به آن کارمند را به کارمندان دیگر محول کند.

بنابراین ، آن مجموعه و نهاد خدمت دهنده به این بهانه نمی توانند از انجام کارهای ارباب رجوع استنکاف ورزند و باید کار ارباب رجوع توسط کارمند جایگزین صورت پذیرد.

وکالت تخصصی در مشهد

آیا می دانید؟

برخی گمان می کنند برای وصول وجه چک برگشتی از طریق دادگاه، فقط باید شکایت کیفری کنند در حالی که حتی اگر این شکایت به نتیجه برسد، دادگاه تنها حکم به مجازات حبس خواهد داد و درباره طلب دارنده اظهار نظر نمی کند. هم درباره چک های کیفری و هم چک های حقوقی، دادگاه تنها در صورتی حکم به پرداخت مبلغ چک در وجه دارنده چک خواهد داد که دارنده به عنوان خواهان، فرم مخصوص دادخواست را تکمیل و با پرداخت هزینه دادرسی از طریق ابطال تمبر و سایر تشریفات قانونی، آن را تحویل دفتر دادگاه کند.

وکالت تخصصی در مشهد

✳️ آیا می دانید بعد اﺯ ﻋﻘﺪنکاح اﻣﻜﺎﻥ اﺿﺎﻓﻪ ﻛﺮﺩﻥ ﺷﺮﻭﻁ ﻋﻘﺪ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﺩ؟

شروطی مثل ‌؛ ﺣﻖ ﺣﻀﺎﻧﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪ، ﺣﻖ ﻃﻼﻕ، ﺣﻖ ﻣﺴﻜﻦ، ﺣﻖ اﺩاﻣﻪ ي ﺗﺤﺼﻴﻞ و ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ… و اﻳﻨﻜﻪ ﺑﺎ ﭼﻪ ﺗﻴﺘﺮ و ﻋﻨﻮاﻥ و ﺟﻤﻼﺗﻲ… امکان اضافه کردن شروطی مثل حق مسکن و حق طلاق در خود سند نکاحیه وجود ندارد.
اما می توانید با توافق یکدیگر با مراجعه به یک دفتر اسناد رسمی در یک سند جداگانه چنین شرایطی تعیین نمایید.

توجه: البته افزایش مهریه برخلاف مفاد عقدنامه بوده و صحیح نیست.

منبع: کانال مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و انجام وکالت ویژه و تخصصی توسط وکلای مجرب و متخصص در دپارتمان حقوقی -تخصصی مشهد وکالت

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳: در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

وکیل در مشهد
بهترین وکیل در مشهد
بهترین وکیل مشهد
وکیل خوب در مشهد
مشاوره حقوقی در مشهد
وکالت تخصصی در مشهد
وکیل ملکی در مشهد
بهترین وکیل ملکی در مشهد
وکیل خلع ید در مشهد
وکیل رفع تصرف عدوانی در مشهد
وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در مشهد
وکیل معامله معارض در مشهد
وکیل املاک مشاع در مشهد
وکیل انتقال مال غیر در مشهد
وکیل اثبات مالکیت در مشهد
وکیل فسخ قرارداد در مشهد
وکیل فسخ معامله در مشهد
وکیل تجاری در مشهد
بهترین وکیل چک در مشهد
بهترین وکیل سفته در مشهد
بهترین وکیل خانم در مشهد
وکیل ارث در مشهد
وکیل خانواده در مشهد
بهترین وکیل مهریه در مشهد
بهترین وکیل طلاق در مشهد
وکیل طلاق توافقی در مشهد
بهترین وکیل کیفری در مشهد