وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکلای مجرب در مشهد

وکلای مجرب در مشهد

آیا می دانید؟

در صورتي كه چكي بابت تخليه به موجر ميدهيد بايد شماره و سريال چك را در متن اجاره نامه قيد كنيد وبهتر است چك در وجه حامل نباشد و در وجه خود موجر باشد و بر روي آن عبارت تضمين تخليه بابت قرارداد اجاره شماره …. قيد شود.

وکلای مجرب در مشهد

وکلای مجرب در مشهد

آیا می دانید؟

ديه زن و مرد فقط در تصادفات رانندگي يكسان هست اما در مورد قتل های غیر از تصادفات رانندگی ،ديه زن نصف ديه ي مرد هست.

وکلای مجرب در مشهد

آیا می دانید؟

اگر دختری ازدواج كرده ولي طلاق گرفته باشد چنانچه پدرش فوت کند و مادر زنده باشد از نصف حقوق بازنشستگي پدر و در صورت فوت مادر از كل حقوق بازنشستگي پدر ميتواند استفاده كند.

وکلای مجرب در مشهد

آیا می دانید اسقاط كافه خیارات در قراردادها به چه معناست؟

اسقاط كافه خيارات ولو خيار غبن فاحش به اين معناست كه هیچ یک ازطرفين معامله تحت هيچ شرايطي اختيار برهم زدن معامله را ندارد هرچند كه ضرر زيادي به او برسد. در چنین شرایطی باید باتوافق هم معامله را به هم بزنند.

وکلای مجرب در مشهد

 آیا میدانید وظایف دیوان عدالت اداری چیست؟

رسیدگی به شکایت های وارده از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی در موارد زیر، از وطایف دیوان عدال اداری می باشد:

۱-(الف) رسیدگی قضایی به بخش نامه ها، تصویب نامه ها، تصمیمات و اقدام واحد های دولتی ونهادهای عمومی، موسسه ها وشرکت های دولتی، سازمان تامین اجتماعی، نهادهای انقلابی وتشکیلات عام المنفعه مانند ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و… تمامی موسسه های وابسته با مراکز دولتی ونهادهای انقلابی وعمومی از جمله شهرداریها.

ب) تمامی تصمیم ها واقداماتی که مدیران نهادهای مذکور در بند قبلی اتخاذ می نمایند، قابل شکایت در دیوان عدالت اداری می باشد.

وکلای مجرب در مشهد

۲- رسیدگی قضایی به شکایت ها و دادخواست ها از تصمیم های قطعی اتخاذ شده در پرونده های کمیسیون حل اختلاف مالیاتی، هیاأت های حل اختلاف کارگروکارفرما، کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها، که شاکی مدعی نقض قوانین و مقررات و اشکال شکلی در آنها باشد، قابل رسیدگی در دیوان عدالت اداری می باشد.

۳- رسیدگی به شکایت ودادخواست کلیه قضات وافراد مشمول قانون استخدام کشوری و تمامی افرادی که از هر حیث مقام لشکری یا کشوری و مستخدم نهادهای مذکور در بند یک می باشند از حیث وضعیت استخدامی وحقوق ومزایا در صلاحیت دیوان عدالت اداری می باشد و قابل شکایت در این مرجع قضایی هستند.

وکلای مجرب در مشهد

آیا می دانید بدون تنظیم سند رسمی،اقدام به پیش فروش ساختمان ممنوع است؟

به موجب قانون نحوه پیش فروش ساختمان، هر گونه پیش فروش ساختمان، باید از طریق تنظیم سند رسمی انجام شود و درج آگهی در این خصوص نیز باید با مجوز وزارت راه و شهرسازی باشد، لذا اگر فردی بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش فروش نماید، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال محکوم می شود.

ضمنا مشاوران املاک نیز، دیگر حق تنظبم قرارداد پیش فروش ندارند و صرفا می باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی ، طرفین را به دفاتر اسناد رسمی دلالت نمایند، در غیر این صورت، برای بار اول تا یک سال و برای بار دوم تا دوسال،پروانه کسب ، تعلیق و برای بار سوم ، پروانه کسب باطل خواهد شد.

وکلای مجرب در مشهد

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در مشهد وکالت

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد