وکالت تخصصی در مشهد وکالت

وکیل دعاوی املاک در مشهد

وکیل دعاوی املاک در مشهد

آیا می دانید بدون تنظیم سند رسمی،اقدام به پیش فروش ساختمان ممنوع است؟

به موجب قانون نحوه پیش فروش ساختمان، هر گونه پیش فروش ساختمان، باید از طریق تنظیم سند رسمی انجام شود و درج آگهی در این خصوص نیز باید با مجوز وزارت راه و شهرسازی باشد، لذا اگر فردی بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش فروش نماید، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال محکوم می شود.

وکیل دعاوی املاک در مشهد

ضمنا مشاوران املاک نیز، دیگر حق تنظیم قرارداد پیش فروش ندارند و صرفا می باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی ، طرفین را به دفاتر اسناد رسمی دلالت نمایند، در غیر این صورت، برای بار اول تا یک سال و برای بار دوم تا دوسال،پروانه کسب ، تعلیق و برای بار سوم ، پروانه کسب باطل خواهد شد.

وکیل دعاوی املاک در مشهد

وکیل دعاوی املاک در مشهد

⁉️ آیا می دانید تفکیک املاک چیست و چه مرجعی ، رسیدگی به این درخواست را بر عهده دارد؟

✅ تفکیک از ریشه ی فک و در لغت به معنای جدا کردن و جزء جزء کردن از یک کل میباشدو در اصطلاح حقوق ثبت، عبارت است از تجزیه کردن مال غیرمنقول به قطعات کوچکتر. بنابر تعریف گفته شده تفکیک در مورد اموالی مصداق دارد که:

۱ ـ مال غیرمنقول باشد همانند خانه، دکان، زمین و حتی آپارتمان

۲ ـ عدم اشاعه در آن یعنی چند نفر مالک آن مال نباشند.

وکیل دعاوی املاک در مشهد

۳- در حالت مشاعی،سهم هر کدام از مالکین افراز نشده باشد.
مشاع بدین معنا که تنها یک نفر مالک آن مال باشد مثلاً مالکی قطعه زمینی دارد و با مراجعه به اداره ثبت اقدام به تقسیم آن به چند قطعه می‌کند، بدیهی است که حالت اشاعه وجود ندارد و اگر دو نفر و یا بیشتر مالک آن مال باشند در اینصورت آن دو نفر مالکین مشاعی قطعه زمین هستند و با بقاء اشاعه، آن زمین را به قطعاتی به وسیله اداره ثبت قسمت می‌کنند در این حالت قطعات مفروز میگردد. منظور از مفروز در اینجا قطعات تفکیکی است که البته همچنان مشاع باقی می‌ماند.

۴- مرجع رسیدگی به در خواست تفکیک املاکی که جریان ثبتی آنها خاتمه یافته اداره ثبت محل و قوع ملک است.

۵- مرجع رسیدگی به درخواست تفکیک املاکی که جریان ثبتی آنها خاتمه نیافته و به اصطلاح فاقد سند رسمی و یا منگوله دار است با دادگاهی است که ملک در نزدیک آن واقع شده است.

وکیل دعاوی املاک در مشهد

✳️ آیا می دانید برابر قانون پیش‌فروش آپارتمان، قرارداد مربوطه باید در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود و این قرارداد، سند رسمی محسوب می‌شود و بر اساس آن مالک نمی‌تواند یک ملک را به چند نفر بفروشد.
به‌موجب این قانون برای پیش‌فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی مجازات حبس تعیین ‌شده است. ولی در جامعه متأسفانه هنوز به‌صورت مبایعه‌نامه دست‌نویس و عادی، قرارداد تنظیم می‌شود و در این صورت حتی با وجود کد رهگیری، ممکن است در دفعه بعد، همان آپارتمان با سند عادی و بدون کد رهگیری به فرد دیگری به فروش برسد.

منبع: کانال مشاوره حقوقی

انجام خدمات حقوقی از جمله مشاوره حقوقی، وکالت تخصصی در انواع دعاوی ملکی و املاک در مشهد، تنظیم دادخواست و قراردادهای ملکی و… توسط بهترین وکیل دعاوی املاک و بهترین وکلای متخصص و مجرب در امور ملکی و املاک در دپارتمان تخصصی-ملکی مشهد وکالت

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد