وکالت تخصصی در مشهد وکالت

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد وکالت براساس قانون روابط موجر و راجع به موضوع روابط موجر و مستأجر چنین اشعار می دارد که طبق قانون مالک و مستاجر مصوب سال 1356، درصورت نپرداختن اجاره بها درمکان های تجاری ،قانونگذارحقی را برای دارنده سند رسمی درنظر گرفته است تا بتواند بدون مراجعه به دادگستری و تنظیم دادخواست ،مستاجر متخلف را به پرداخت اجاره بها یا تخلیه مورد اجاره ملزم کند.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

در ادامه بهترین وکیل ملکی در مشهد وکالت با استناد به مواد قانونی و منبع معتبر ملکی-حقوقی دلتا نسبت به برخی سوالات متداول در موضوع تخلیه املاک تجاری و اینکه چنانچه مستاجر ازپرداخت اجاره بها امتناع نماید، چه اقداماتی می توان انجام نمود پاسخ ارائه می نماید.

پرسش – چنانچه  اجاره نامه رسمی بوده و مستاجراجاره بها را نپردازد، برای تخلیه ملک باید به اداره ثبت یا دفترخانه ای که سند اجاره درآنجا تنظیم شده است مراجعه کرد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد در پاسخ به سوال فوق توضیح می دارد: دراین مورد قانونگذارحقی را برای دارنده سند رسمی درنظرگرفته است تا بتواند بدون مراجعه به دادگستری و تنظیم داد خواست و پی آمد های آن ، مستاجر متخلف را به پرداخت اجاره بها یا تخلیه مورد اجاره ملزم کند . بنابراین موجردارنده سند رسمی اجاره هم می تواند به اداره ثبت یا دفترخانه تنظیم کننده سند وهم به دادگستری مراجعه کند .درضمن اگر به اداره ثبت مراجعه کرده باشد و پس از مراجعه از حق خودصرف نظر کند دادگاه های دادگستری موظفند به درخواست او رسیدگی کنند.

پرسش- موجر درچه صورت باید برای مستاجری که اجاره بها را پرداخت نمی کند اظهارنامه بفرستد تا بتواند ازمزایای قانونی برای تخلیه مکان های تجاری بهره مند شود.

بهترین وکیل ملکی در مشهد
بهترین وکیل ملکی در مشهد وکالت
در پاسخ یادآوری می نماید: درصورتی که میان موجر و مستاجر قرارداد اجاره تنظیم نشده و یا اگرتنظیم شده  رسمی نبوده وقراردادعادی باشد، فرستادن اظهارنامه ضروری است.

پرسش- درصورتی که مستاجر اجاره بها را براساس مقررات پرداخت نکند وشرایط قانونی برای تخلیه او فراهم شود آیا نصف حق سرقفلی به اوتعلق می گیرد.
بهترین وکیل ملکی در مشهد

پاسخ – خیر، حق سرقفلی و یا حق کسب و پیشه به اوتعلق نمی گیرد و مورد اجاره ازتصرف او خارج می شود.

پرسش – برای اینکه موجر بتواند از حق تخلیه به سبب پرداخت نشدن اجاره بها بهره مند شود چه شرایطی باید وجود داشته باشد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد

پاسخ – این مورد با توجه به شرایط گوناگون دوحالت دارد.

حالت اول: اخطاریه ده روزه اداره ثبت (در مورد اجاره نامه رسمی) یا اظهارنامه (در مورد اجاره نامه عادی یا درمواردی که اجاره نامه موجود نیست) اولین باربه مستاجر ابلاغ می شود ومستاجر پس ازپایان مهلت ۱٠روزاجاره بها را پرداخت نمی کند، مستاجر پیش ازصدور حکم دادگاه، افزون براجاره بهای معوقه باید صدی بیست آن را به نفع موجردرصندوق دادگستری پرداخت کند که دراین حالت حکم تخلیه صادر نمی شود.

حالت دوم: مستاجر به منظور اذیت و آزار موجر هر دفعه پس ازابلاغ اخطاریه یا اظهارنامه ده روزه درمهلت قانونی یعنی همان ده روزبه پرداخت اجاره بهای معوقه اقدام می کند. دراین صورت چنانچه مستاجر دوبار ظرف یکسال پس ازدریافت اخطاریه یا اظهارنامه به پرداخت اجاره بها اقدام کند و برای بارسوم اجاره بها را در مهلت قانونی پرداخت نکند، موجرمی تواند مستقیماً ازدادگاه درخواست تخلیه کند و دادگاه دیگرنمی تواند به مستاجر مهلت دهد یا او را از ارفاق حالت اول برخوردار کند و حکم تخلیه صادر می شود.

با مشاوره حقوقی-وکالت تخصصی در دپارتمان حقوقی-تخصصی مشهد وکالت حقوق حقه خود را احقاق نمائید.

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد