مشاوره حقوقی - وکالت تخصصی

وکیل تجاری در مشهد

یک وکیل تجاری در مشهد وکالت که از حیث تجربه و تخصص در موضوعات تجاری مانند دعوی چک، سفته، قراردادهای تجاری … اشاره می نماید که یکی از پرسش های موجران ومالکان مکان های تجاری این است که آیا اگر ملک خود را به مدت 3 یا چند سال به شخصی اجاره دهیم، درپایان مدت اجاره می توانیم بدون هیچ گونه ادعا و یا مشکل حقوقی ، ملک را تحویل بگیریم و برای مستاجر حق سرقفلی یا کسب و پیشه ایجاد نمی شود؟

این وکیل تجاری در مشهد وکالت ادامه می دهد که در نظام حقوقی ایران درمورد مکان های تجاری دو قانون با تفاوت های اساسی به عنوان قانون روابط موجر و مستأجر اجرا می گردد.

درقانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ حقی به عنوان حق کسب و پیشه وتجارت پیش بینی شده که پس از پایان اجاره برای مستاجر محل تجاری ایجاد می شود بدون اینکه در ابتدای اجاره پولی به عنوان حق سرقفلی یا حق کسب وپیشه به موجر پرداخته شود و حتی مدت زمان در ایجاد آن تاثیر ندارد.

وکیل تجاری در مشهد

اما درقانون روابط موجرومستاجرسال ۱۳۷۶ حقی به عنوان سرقفلی پیش بینی شده است به این صورت که وقتی به مستاجرمحل تجاری واگذار و در ابتدای اجاره وجهی غیراز قرض الحسنه یا رهن ازسوی مستاجر به موجر به عنوان سرقفلی پرداخت می شود ،همزمان با تخلیه باید به قیمت عادله روز با نظر کارشناس به مستاجر مسترد شود مگر در قرارداد به نحوی دیگر شرط شده باشد.

وکیل حقوقی در مشهد

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته ۲ : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته۳- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وسایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل تجارت الکترونیک

وکیل جرائم رایانه ای

وکیل مهریه در مشهد