مشاوره حقوقی - وکالت تخصصی

وکیل خوب درمشهدReviewed by مشهد وکالت on Jan 11Rating: 5.0وکیل خوب درمشهدوکیل خوب درمشهد

تارنمای تخصصی و حقوقی موسسه حقوقی فرزانگان عدالت ضمن توضیح مطلبی در خصوص دعوی خلع ید از ملک مشاع در مشهد ، به برخی از ویژگی های وجود یک وکیل خوب در مشهد چنین اشاره می نماید که یک وکیل خوب در مشهد از فرایند دادرسی و اصول حرفه ای وکالت به خوبی آگاهی دارد و با توجه به دلایل و مدارک، وکالت در پرونده مورد نظر را پذیرش می نماید.

وکیل خوب در مشهد

اجرای حکم خلع ید علیه متصرف ملک مشاع

طبق نظریه مشورتی شماره 9502/7 مورخ 14/12/1385 «اجرای حکم خلع ید علیه متصرف ملک مشاع به نفع مالک قسمتی از ملک مشاع اشکال قانونی ندارد، هر چند تعلق مستحدثات ایجاد شده در عرصه مشاع به محکوم‌علیه، محرز باشد.» سؤال: آیا می‌توان حکم خلع ید و قلع و قمع بنای احداثی در عرصه مشاع، را به نفع مالک قسمتی از ملک مشاع، اجرا نمود، یا وجود مستحدثات متعلق به محکوم‌علیه، مانع اجرای حکم است؟ نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه اولاً: به لحاظ اینکه تفکیک ملک مشترک و مشاعی حالت اشاعه و اشتراک آن را از بین نمی‌‌برد، اجرای حکم خلع ید علیه متصرف ملک مشاع به نفع مالک قسمتی از ملک مشاع اشکال قانونی ندارد اما طبق ماده 43 قانون اجرای احکام مدنی، از تمام ملک خلع ید می‌شود ولی تصرف در ملک خلع ید شده مشمول مقررات املاک مشاعی است و منظور از مقررات املاک مشاعی در این ماده مقرراتی است که در قانون مدنی به طول پراکنده من جمله مقررات مربوط به شرکت در مواد 571 الی 606 قانونمندی و مقررات مربوط به تقسیم اموال مشترک بین ورثه در قانون امور حسبی و نیز قانون تملک آپارتمان‌ها و قانون افراز و فروش املاک مشاع مصوب سال 1357 قید شده است. ثانیاً: در صورتی که اعیانی موضوع حکم در عرصه مشاع احداث شده باشد وجود آن در محل اجرای حکم قطعی لازم‌الاجرای خلع ید مانع اجرای حکم صادره نمی‌شود هر چند تعلق مستحدثات به محکوم‌علیه محرز باشد و با عنایت به این که در فرض استعلام حکم بر قلع و قمع بنای احداثی هم صادر شده است. صاحب اعیانی می‌تواند اعیانی احداث شده را تخریب و مصالح آن را ببرد یا به نحوی با محکوم‌له توافق نماید.

مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در امور مختلف حقوقی خود از جمله دعاوی ملکی، املاک، تجاری و مطالبات و…خود را به وکیل خوب و وکلای کارآزموده در مشهد وکالت بسپارید.

جهت ارتباط با مشهد وکالت می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷-۶۷-۸۰-۹۰

۰۹۱۵-۸۰-۷۰-۱۶۴

نکته 1: مشاوره حقوقی به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق انجام می گردد. مشاوره حقوقی به صورت تلفنی نیز امکانپذیر است.

نکته 2 : مشاوره حقوقی به صورت حضوری یا تلفنی دارای هزینه حق المشاوره می باشد.

نکته3- در مشهد وکالت حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران-مشهد : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

و سایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ارث در مشهد

بهترین وکیل چک در مشهد

بهترین وکیل سفته در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل خانم در مشهد