مشاوره حقوقی در امور قراردادها

مشاوره حقوقی در امور قراردادها

یکی از موضوعات و شالوده های اصلی فعالیت حقوقی در دپارتمان تخصصی مشهد وکالت، حفظ و دفاع از حقوق قانونی و مکتسبه اشخاص در انواع دعاوی قراردادها از جمله فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، انفساخ قرارداد، بطلان قرارداد، الزام به ایفای تعهدات قراردادی، مطالبه خسارات ناشی از تخلفات قراردادی‌، دعاوی مربوط به قراردادهای پیش فروش، قرارداد های پیمانکاری، قراردادهای مشارکت مدنی دیگر انواع قراردادها می باشد.


مشاوره حقوقی دعاوی قراردادها در مشهد

 در راستای اجرای این اقدام ارزشمند، همواره سعی شده است ضمن افزایش اطلاعات و ارتقاء سطح علمی در این زمینه، تجربیات عملی موفقیت آمیزی نیز در  وکالت تخصصی و مشاوره حقوقی دعاوی قراردادها در مشهد نیز کسب گردد. بنابراین حضور مشاوری آگاه و وکیلی زبده که تخصصا به امور و مباحث قرارداد ها می پردازد از دستاوردهای مثبت و امتیازات بارز دپارتمان حقوقی مشهد وکالت می باشد.

آثار مشاوره حقوقی در دعاوی قراردادها

همواره تقاضای مشاوره حقوقی در دعاوی قراردادها و بهره مندی از دانش و خدمات مشاوره ای یک وکیل متخصص قرادادی، خواستگاه اجتماعی اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی که به نوعی درگیر این نوع از مسایل و دعاوی هستند، می باشد.

بنابراین داشتن آگاهی و مهارت تخصصی در حوزه دعاوی و اختلافات قراردادی در ارایه یک مشاوره حقوقی مفید و موثر امری بدیهی و ضروری است. زیرا همانگونه که ایفای یک رهنمود و مشاوره اصولی قرادادی می تواند موجب ایجاد منافع و آثاری سودمند باشد به همان اندازه، یک راهنمایی و رهنمود اشتباه و نادرست نیز می تواند باعث تحمیل خسارات و پیامدهای زیان آور و دردسرسازی شود.

به همین جهت شناخت و کسب مشورت از یک متخصص حرفه ای که همواره عمده فعالیت او وکالت و ارایه مشاوره حقوقی در چنین دعاوی پرکاربردی بوده است، خود نوعی توفیق و گامی مثبت در پیشبرد امور و دعاوی قراردادها در مشهد می باشد.

نکات مشاوره حقوقی در دعاوی قراردادها

همانگونه که اشاره گردید دعاوی قراردادی از مصادیق مهم و پرکاربرد انواع دعاوی حقوقی است که تعیین استراتژی و مسیر صحیح اقامه و یا دفاع در چنین دعاوی مهمی، همواره از حساسیت انکارناپذیری برخوردار است. بنابراین نحوه مشاوره و ویژگیهای علمی و شخصیتی وکیلی که در این موضوعات مهم و بعضاً پیچیده به مشاوره و راهنمایی عموم می پردازد، شایسته توجه خواهد بود.

اولین نکته مهم در این خصوص، نحوه چگونگی مشاوره حقوقی دعاوی قراردادها در مشهد و بررسی اوراق و مستندات موثر است. در این خصوص متداول ترین شیوه مشاوره حقوقی، کسب مشاوره به صورت حضوری خواهد بود به گونه ای که متقاضی در دفتر وکیل و مشاوره حضور یافته و از وکیل دادگستری مشهد، مشاوره دریافت می کند.

مشاوره حقوقی امور قراردادها

همچنین امروزه با توجه به مشغله فراوان افراد در زندگی اجتماعی از یک سو و گستردگی امکانات ارتباطی و فضاهای مجازی از سوی دیگر، امکان انجام مشاوره حقوقی دعاوی قراردادها در مشهد به صورت تلفنی و یا آنلاین نیز معمول و متداول می باشد.

البته لازم به ذکر است که با توجه به اهمیت بالای دعاوی قراردادی بعنوان بخش مهمی از انواع دعاوی حقوقی و اینکه قسمت عظیمی از پرونده های موجود در مراجع قضایی را به خود اختصاص داده است لذا فضای مشاوره در چنین دعاوی ویژه و حساسی، هرچقدر محسوس و از نوع غیر آنلاین باشد، مسلما از کیفیت و نتیجه مطلوب تری برخوردار خواهد بود.

همچنین در یک مشاوره حقوقی اصولی می بایست ضمن در نظر گرفتن تمام زوایا و ابعاد موضوع، مشاوره در کمال صداقت و واقع بینی محض انجام گردد بدین توضیح که مثلاً یک موضوع حساس و با اهمیت، کم اهمیت جلوه داده نشود و یا بالعکس یک مبحث کم اهمیت، مهم و تهدید آمیز بیان نگردد. بعبارتی در میزان اهمیت و سنجش آثار حقوقی دعاوی قراردادها اغراق و یا کم توجهی صورت نگیرد.

مبلغ حق المشاوره دعاوی قراردادها

میزان هزینه مشاوره حقوقی در دعاوی قراردادها یکسان نبوده و این مبلغ بر اساس معیارهایی مانند نوع موضوع قرارداد، حجم اوراق و اسناد مورد بررسی، نوع زبان در مکتوبات و مستندات ابرازی از لحاظ اینکه نیاز به ترجمه دارد یا خیر، مدت زمان مشاوره، نوع مشاوره از لحاظ مشاوره حضوری، تلفنی یا آنلاین، میزان تسلط و تخصص حقوقی وکیل و مشاور حقوقی دعاوی قراردادها در مشهد و امثالهم تعیین می گردد.

مشهد وکالت حامی حقوق قراردادی شما

در دعاوی قراردادها داشتن استراتژی و خط مشی صحیح، آثاری ارزشمند و نتایجی سودمند به همراه خواهد داشت. لذا کسب مشاوره و راهنمایی لازم از وکیل پایه یک دادگستری مشهد و مشاور متخصص در امور قراردادها، امری ضروری و اساسی است. دپارتمان حقوقی مشهد وکالت با حضور کادری متخصص از وکلای پایه یک دادگستزی و مشاورین متعهد اعم از مشاور حقوقی آقا و مشاور حقوقی خانم در تمام روزهای هفته به غیر از تعطیلات رسمی، در خصوص انواع موضوعات و دعاوی قراردادها، مشاوره حقوقی تخصصی ارایه می نماید.